Karty graficzne

Tajemniczo wyglądający GeForce GTX 460

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Kartę graficzną Galaxy wyposażono w port mini PCI Express, który pozwoli zainstalować dodatkowe urządzenie. Na karcie znalazł się także tajemniczy port mini USB.

  Warto przeczytać:
 

Chińska firma Galaxy znana jest z tworzenia „udziwnionych” kart graficznych, wyposażonych w niecodzienne rozwiązania. Właśnie tego typu konstrukcją jest nowy GeForce GTX 460, którego zdjęcia ujawnił serwis EXPreview.

Produkt wykorzystuje niebieską płytkę PCB, długością przypominającą tą z mocniejszego modelu GTX 480. Na jej obu stronach producent umieścił szesnaście (po osiem na każdej ze stron) kości pamięci GDDR5, ale niestety nie wiadomo o jakiej pojemności – być może ich łączna pojemność wynosi 2 GB.

Na laminacie znalazło się także sześć faz zasilania – cztery dla procesora graficznego oraz dwie dla pamięci. Z przodu karty, podobnie jak w innych modelach GTX 460, znajdują się dwa 6-pinowe gniazda zasilające.


 

Tajemniczy GTX 460 w wydaniu Galaxy odróżnia się od zwyczajnych kart paroma cechami – pierwszą z nich jest port mini PCI Express, umieszczony tuż nad złączem PCI Express. Może to sugerować możliwość umieszczenia w nim dodatkowej karty grafiki (w wersji dla laptopów) lub dodatkowego dysku twardego SSD. Nie wiadomo także do czego może służyć pusta przestrzeń w lewym górnym rogu - być może przeznaczono ją właśnie na urządzenie zainstalowane w złączu mini PCI Express.

Na śledziu karty znalazło się wyjście DVI, HDMI oraz... mini USB i przycisk. Nie wiadomo do czego posłuży port mini USB – możliwe, że do połączenia się z innym komputerem w celu podkręcenia karty lub podłączenia specjalnego monitora wykorzystującego interfejs USB do przesyłania obrazu. Nie określono również zastosowania tajemniczego przycisku – prawdopodobnie będzie on w jakiś sposób powiązany z portem mini USB.

 

Na wyjawienie informacji przez Galaxy na temat tajemniczego GTX 460 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

Źródło: en.expreview.com

 

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

 

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  Czego chińczycy nie wymyślili? :D Powie mi ktoś? :P
 • avatar
  MaNiAc
  "mini USB i przycisk" to zapewne pilot do przetraktowywania karty w on-the-fly z funkcją monitoringu a przycisk to powrót do standardowych ustawień...
 • avatar
  Konto usunięte
  Już nie wiedzą co wymyślać....
 • avatar
  TurboHydra
  Ja stawiam,że port mini-PCIe jest dla dodatkowej grafiki zajmującej się PhysX'em
 • avatar
  Konto usunięte
  NO do fizyki :p Jakiś mobilny GTX280 w wersji "M" i jazda xD
 • avatar
  Konto usunięte
  Zapewne próba wprowadzenia "mobilnych" rozwiązań w mini wejdzie grafika do obsługi 2D, a GTX będzie się wyłączał i nie grzał zbędnie otoczenia
 • avatar
  Gonzo
  Na tym zdjęciu widać o ile mogłaby być krótsza ta karta. Dobre 5cm laminatu jest niewykorzystane z jednej strony, a z drugiej wybiórczo.
 • avatar
  lwses
  produkt chiński powinien mieć zakaz wejścia na nasz rynek,dość bubli.
 • avatar
  cyferluu
  mogli sie pokosić i dodać z 3 cm PCB i w to miejsce wlutować drugi GF104 :D
 • avatar
  Konto usunięte
  W mojej karierze miałem dwie karty od galaxy 9600gt i 7300gt . Obydwie były rewelka zwłaszcza 7300gt na swoje czasy wymiatała. Jest to firma do której już mam zaufanie zobaczymy jak bedzie z ceną
 • avatar
  przemekdublin
  a moze to poprostu miejsce na jakis tuner TV mini pci-x
 • avatar
  kruk200
  O_O WTF OMG BBQ do czego to wszystko PO CO? usb na karcie graficznej i mini pci expres poco karcie własny dysk lub grafika poże mi to ktośpowiedzieć??? O_O
 • avatar
  Mighn
  A może sami nie wiedzą jeszcze po co? - wypuścili fotki a teraz szukają po forach ciekawych pomysłów...
 • avatar
  przemekdublin
  juz wiadomo modul WIFI :D.http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Bezprzewodowa_karta_graficzna_z_WHDI-31173.html