Smartfony

Także ZTE planuje składanego smartfona - co ciekawe, z klapką

przeczytasz w 1 min.

Tajemniczy smartfon ZTE to coś zdecydowanie innego niż Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X. Złożony przez producenta wniosek patentowy pozwala oczekiwać ciekawego urządzenia.

Kolejni producenci przymierzają się do poszerzenia oferty o składane smartfony. Niektórzy mówią o tym wprost, plany innych zdradzają z kolei chociażby wnioski patentowe. Jeśli jeden z nich doczeka się wcielenia w życie to na rynku zagości dość oryginalna konstrukcja.

ZTE złożyło w WIPO (World Intellectual Property Office) patent na smartfona z klapką, chociaż należy rozumieć to szerzej niż chociażby popularne przed laty telefony Motorola Razr. Podobna konstrukcja ma iść tutaj w parze ze składanym wyświetlaczem. To coś zdecydowanie innego niż Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X.

Urządzenie ZTE nie łączyłoby bowiem funkcjonalności smartfona i tabletu. Byłoby, o ile ostatecznie powstanie, konstrukcją zdecydowanie mniejszą. Co warte podkreślenia, opublikowane materiały sugerują, że nie składałoby się idealnie na pół.

ZTE składany smartfon patent

Cały czas odkryta część wyświetlacza miałby zapewne jakąś funkcjonalność. W pierwszej kolejności na myśl przychodzi wyświetlanie tam chociażby połączeń przychodzących czy powiadomień. Na podstawie udostępnionych materiałów nie da się wyjaśnić tego, czy i gdzie osadzona zostanie tutaj frontowa kamera.

Redakcja LetsGoDigital przygotowała rendery, które przybliżają prawdopodobny wygląd smartfona. Co powiedzielibyście na taką konstrukcję?

ZTE składany smartfon render

ZTE składany smartfon render

Źródło: nl.letsgodigital

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Podobną konstrukcję składanego telefonu przygotowuje Motorolla wraz z modelem RAZR, jednak jeszcze bardziej klasycznie w kierunku cienkich telefonów z klapką.
  • avatar
   Adul0
   -1
   Game Boy Advance SP.
   • avatar
    Dragonik
    -1
    Składane telefony upadną szybciej niż powstaną.
    • avatar
     tarzinio
     -2
     Kompletny bez sens. Prawie normalny wymiar komórki i chwalą się składanym ekranem... Totalny bez sens. Chyba nie wiedzą, dla czego w ogóle konstruują takie telefony.
     • avatar
      Silver
      0
      Moim zdaniem sama konstrukcja jako smartphone całkiem ciekawa. ale mogli chociaż symetrycznie składanego zrobić. Uważam, że głupotą jest taka powierzchnia ekranu - margines dolny powinien być, bo użytek z tego żaden a z perspektywy użytkowania bardziej irytujące będą środkowe wcięcia - tutaj trochę zwalili sprawę...
      • avatar
       hink1
       0
       Jestem tylko ciekawy ile wytrzyma taki ekran. Zimą nie będzie tak elastyczny jak latem.
       Po ilu miesiącach pęknie? Jak obstawiacie?
       • avatar
        Aranda
        0
        Fajny pomysł. Mnie się podoba. Znacznie lepiej wygląda niż to co zaprezentował ostatnio samsung.
        • avatar
         Eschaton2
         0
         Wszyscy się tak srają, że brzydkie, że nietrwałe, że bez sensu. A ja się nie mogę doczekać jak już wyjdą jakieś składaki w stylu nowej Moto RAZR. W tę stronę powinna iść technologia składanych ekranów, a nie jakieś durne rozkładane tablety.