SSD

Tańsze i pojemniejsze dyski SSD w drodze

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Intel i Micron rozpoczną produkcję 25-nanometrowych pamięci flash. SSD potanieją, pojawią się też bardziej pojemne wersje. Kiedy?

Utworzona przez Intela i Micron spółka Intel-Micron Flash Technologies (IMFT) rozpoczęła produkcję pierwszych 25-nanometrowych pamięci flash NAND, co powinno sprawić, że dyski SSD potanieją, jak również zwiększy się ich pojemność.

Nowe kości pamięci są niemal dwukrotnie mniejsze niż te w wymiarze 34 nm, a zachowują tę samą pojemność i można oczekiwać dysków o pojemności wynoszącej nawet 600 GB.

Kolejna generacja dysków SSD Intel X25-M ma trafić na rynek w czwartym kwartale. Zagraniczne serwisy mają nadzieję, że dyski będą dostępne w trzech wersjach pojemnościowych: 160, 320 i 600 GB, jak również będą opierać się na nowych pamięciach, czyli nie będą drogie.

Źródło: Gizmodo.com, Engadget.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  czyli zamiast zmniejszyć cenę podstawową, będziemy mieli w podobnej cenie (nadal wysokiej) dyski, ale o większej pojemności, dla mnie do bani, ciułam na szybki SSD ale na system, a na magazyn talerzowy nadal wychodzi najtaniej, do lapa też nie opłaci się podmieniać na większy SSD gdyż zawsze można dokupić za sensowne pieniądze jakiś na USB
 • avatar
  Konto usunięte
  dyski SSD będą drogie i jak narazie nie ma co kupować bo dalej najtaniej wychodzi się na standardowych dyskach talerzowych. Dla mnie też do bani.
  Nawet DDR3 są w cenie 4GB 1600MHz - 400zł. Nawet wychodzą dużo szybsze z zegarem 2333MHz i nie spychają wolniejszych w dół tylko jak te 1600MHz -400zl to 2333MHz - 400USD
 • avatar
  Warmonger
  Szybkie dyski są potrzebne do aktywnej pracy, a nie do magazynowania coraz większej liczby filmów i archiwów, które przez większość życia i tak leżą odłogiem. Wykorzystanie technologii niezgodnie z przeznaczeniem faktycznie jest do bani.
  To prawdziwa rewolucja w dziedzinie, ale dla niektórych tylko rozmiar ma znaczenie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja tam mam Vertex 30GB na system i programy ,a reszta na talerzach. Te dyski są jako dyski systemowe jak i programowe o wiele lepsze od talerzówek.
 • avatar
  juggler
  "Strach" pomyśleć co będzie jak 25nm zawita w CPU i GPU ;D