Internet

Technologiczny układ okresowy pierwiastków

przeczytasz w 1 min.

Dowiedz się, jakie pierwiastki są częścią różnorakich urządzeń, z których korzystasz na co dzień. Oto technologiczny układ okresowy pierwiastków.

Choć potrafi być niezwykle fascynująca, chemia nie należy do najbardziej lubianych przedmiotów w szkole. Jej podstawą jest układ okresowy pierwiastków. Każdy z nas widział go niejednokrotnie, ale wcale nie oznacza to, że go znamy. Nawet jeśli część z nas potrafi rozszyfrować widniejące na nim symbole, to z zastosowaniem tych metali i niemetali może być już większy problem. Tym bardziej interesujący wydaje się dostępny w Internecie projekt autorów bloga The Beacon. To technologiczny układ okresowy.

Na pierwszy rzut oka ten technologiczny wygląda dokładnie tak samo jak każdy inny układ okresowy. Niezwykłe jest w nim jednak to, że po najechaniu myszką na któryś z pierwiastków, możemy poznać nie tylko jego pełną nazwę, liczbę atomową czy masę atomową, ale też – a może przede wszystkim – zastosowanie w branży nowych technologii. Dowiadujemy się, które metale i niemetale są wykorzystywane do produkcji akumulatorów, silników, wyświetlaczy, pamięci i tak dalej, i dalej, i jeszcze.

Technologiczny układ okresowy dostępny wyłącznie w języku angielskim, ale opisy napisane są w miarę prostym językiem, dzięki czemu ich zrozumienie nie powinno przysporzyć większych problemów. Czy warto? Jeśli lubicie tego typu ciekawostki, to pewnie, że warto. Jeśli więc macie odrobinę wolnego czasu i jesteście zainteresowani, to czym prędzej odsyłamy was na stronę Periodic Table of Tech.

Źródło: TechSpot, The Beacon

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Marucins
    0
    no zobacz a uranu nie opisali i tych innych ciężkich :)