Technologie i Firma

Technologie dla biznesu na CES 2016

przeczytasz w 2 min.

Tegoroczne targi CES to nie tylko ciekawe gadżety, ale także rozwiązania, które rzeczywiście przydadzą się w prowadzeniu firmy.

Parrot POT - technologie dla biznesu na CES 2016

Hitami tegorocznych targów CES są drony, nowoczesne samochody i… Edward Snowden. Wbrew pozorom, obok gadżetów i medialnych ciekawostek w Los Angeles zaprezentowano także produkty, które sprawdzą się jako technologie dla biznesu. Zapraszamy do zapoznania się z nowinkami, które przydadzą się w każdej firmie.

Acer Liquid Jade Primo

Acer cieszy się umiarkowaną popularnością jako producent laptopów. W tym roku warto zwrócić uwagę na jego ofertę smartfonów idealnych dla biznesu, działających pod kontrolą systemu Windows 10 i dysponujących technologią Microsoft Continuum. High-endowy Liquid Jade Primo reklamowany jest jako komputer w kieszeni, a ujawniona specyfikacja to potwierdza. Pod obudową kryje się procesor Snapdragon 808, 3 GB pamięci operacyjnej i aparat o rozdzielczości 21 Mpix, a sprzęt można w każdej chwili podłączyć do monitora i używać jak zwykłego komputera. Krótko mówiąc, z tym telefonem już nigdy nie rozstaniesz się ze swoją pracą. To dobrze, prawda? Jak działa Continuum dowiesz się w naszej recenzji.

Nawigacje samochodowe Garmin Drive

Czy w erze Google Maps ktoś potrzebuje jeszcze dedykowanego GPS-a? Nagrodzona w tym roku firma Garmin nie poddaje się na tym nieprzyjaznym rynku. Dowodem na to są nawigacje, które nie tylko podpowiadają trasę, ale także informują o sytuacji na drodze i monitorują zmęczenie kierowcy. Jak sprawdzi się to w prowadzeniu biznesu? Dzięki niemu na konferencję dojedziesz nie tylko szybko, ale też bezpiecznie. Więcej o Garmin Drive przeczytasz w osobnym artykule.

Dysk twardy Plextor M8Pe

O nowych dyskach SSD Plextora było głośno na długo przed targami, jednak dopiero w LA ujawniono ich specyfikację. Sprzęt będzie oferować pojemność od 128 GB do 1 TB, co dziś nie robi już wrażenia. Kluczem do sukcesu tej linii ma być niespotykana wydajność i błyskawiczny odczyt danych. Podobno sięgają 2200/1500 MB/s.

DataTraveler 2000

Niektóre dane są zbyt ważne, aby zapisywać je w chmurze. Jeżeli uważasz, że zaszyfrowany zapis na przenośnym dysku to wciąż zbyt zawodne zabezpieczenie proponujemy idealne rozwiązanie dla przezornych: kodowany pendrive z klawiaturą alfanumeryczną. W świecie nośników pamięci to pancerny sejf. W niepowołanych rękach będzie bezużyteczny.

Parrot POT

Na koniec ciekawostka, czyli inteligentna doniczka, która pamięta o podlewaniu kwiatków. Nie brzmi to absurdalnie, kiedy przypomnimy sobie o roślinkach, które od dawna usychają w kącie biura.

fot. consumerist.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!