Telefony

Telefony komórkowe 'nie zniszczą nam mózgu'

przeczytasz w 0 min.

Tak przynajmniej twierdzi brytyjski raport, który wskazuje brak związku pomiędzy sygnałami telefonii komórkowej i skutkami ubocznymi związanymi ze zdrowiem.
Dzisiaj ujawniono wnioski płynące ze studium przeprowadzonego przez brytyjskich naukowców na temat wpływu fal telefonii komórkowej na zdrowie. The Mobile Telecommunications and Health Research Programme (MTHR) przeprowadził badania w ramach sporządzania raportu za rok 2007.

Badania wykazały, że nie ma jednoznacznego połączenia pomiędzy krótkotrwałym korzystaniem z telefonu komórkowego, a rakiem mózgu. Testy przeprowadzone na ochotnikach podczas badania pokazały, że sygnały telefonii komórkowej i niektórych agencji nie mają wpływu na funkcje mózgu. MTHR twierdzi, że wyniki są na tyle potwierdzone, że dalsze badania na tym polu nie są konieczne.

Część badań obejmuje, jak zostało to określone, największą i najbardziej treściwą analizę elektrycznej hiperczułości, jaka kiedykolwiek została przeprowadzona na świecie. Nie znaleziono żadnych dowodów, które mogłyby potwierdzić, że pacjenci cierpiący na raka mózgu, mogli nabawić się śmiertelnych schorzeń w wyniku oddziaływania na nich sygnałów telefonii komórkowej lub wież telekomunikacyjnych.


Dodatkowe wyniki zaprezentowane w raporcie wskazują, że telefony komórkowe nie mają praktycznie żadnego wpływu na żywe komórki, oprócz zwiększenia ich temperatury. Efekty jakie ma długotrwałe wystawianie na działanie sygnału telefonii komórkowej wciąż wymaga dokładniejszych badań ponieważ spośród przebadanych ochotników tylko ograniczona liczba przyznała się do korzystania z telefonów przez okres dłuższy niż dziesięć lat.


Dodatkowe badania przeprowadzone przez MTHR potwierdziły także, że korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu, czy to za pomocą zestawów głośnomówiących lub słuchawek, czy też za pomocą samego aparatu, nie rozpraszają uwagi bardziej niż pozostałe czynności przeprowadzane w czasie kierowania pojazdem.


Nie powołujcie się jednak na nas w razie gdybyście zostali zatrzymani przez drogówkę za tego typu wykroczenie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login