Ciekawostki

Ten ogromny mech to dzieło Koreańczyków i projektanta StarCrafta

przeczytasz w 1 min.

METHOD-1 to ważący 1500 kilogramów i działający mech, który wygląda jak wyciągnięty z gry wideo lub filmu sci-fi.

Firma Korea Future Technology nawiązała współpracę z Witalijem Bułgarowem – artystą, którego efekty prac oglądamy między innymi w serii StarCraft – aby stworzyć prawdziwego mecha. Co więcej, prace idą tak dobrze, że pochwalono się już działającym prototypem.

METHOD-1, bo tak nazywa się mech koreańskiej firmy, wygląda jak żywcem wyciągnięty z gry wideo lub filmu SF. Załogowy robot ma 4 metry wysokości i waży półtorej tony. Jest przy tym całkiem sprawny – potrafi chodzić i całkiem wiernie naśladować ruchy kończyn ludzkiego pilota. Nawet pomimo pewnych niedoskonałości, nieźle jak na takie mechaniczne monstrum. 

Zresztą zobaczcie:

To działający, ale jednak dopiero prototyp. Ekipa Korea Future Technology ma jednak ambitne plany. Chce dopracować ten projekt, aby mógł on znaleźć realne zastosowania. Mówi się między innymi o przenoszeniu wielkogabarytowych przedmiotów na halach oraz – a jakże – przemyśle militarnym. Inżynierowie celują jednak raczej w te pierwsze, zastosowania pozytywne.

Już w przyszłym roku poznać mamy szczegółowe informacje na temat obecnego statusu projektu i planów na najbliższą przyszłość.

Źródło: Wired, Digital Trends. Foto: Vitaly Bulgarov/Facebook

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  blubry
  13
  W mordę jeża... Robi wrażenie. A jak oglądałem Obcy - Decydujące starcie w kinie za malucha to myślałem, że to odległa przyszłość.
  • avatar
   raffal81
   9
   Ma małego laga ;PPP
   • avatar
    rahl_r
    7
    Bardziej mi przypomina tego z Avatara.
    • avatar
     Yansi
     6
     Nie wiadomo czy może już skręcać, na filmie chodzi "tylko" w przód i tył. Dobrze by było jakby też kucał, można by bez problemu wchodzić do kabiny mecha.
     • avatar
      TimeShadow
      6
      Przy dopracowaniu na pewno znajdzie zastosowanie w wojsku ale do ciężkich prac też by był jak znalazł
      • avatar
       ECRYGIGS
       0
       Zwiększyli by jeszcze precyzję ruchów, szybkość reakcji i dodali by coś na kształt wirtualnych rękawic z VR odczytywanie np. z kamer w kabinie.
       Nie ma co mech jak z Avatara. ;D