Ciekawostki

Tesla i solarny domek na kółkach

przeczytasz w 1 min.

W podróż po Australii wyruszył „Tiny House” – mini dom na kółkach zasilany w stu procentach energią ze Słońca. W Tesli nie brakuje kreatywnych ludzi.

Po tym, jak usunęła „Motors” ze swojej nazwy, firma Tesla równie mocno co na samochodach koncentruje się na szeroko pojętych rozwiązaniach energetycznych. Widzieliśmy już na przykład domowe power banki, a ostatnio Elon Musk rozpoczął promowanie solarnego dachu. Aby zaprezentować swoje produkty poza Stanami firma stworzyły mini dom na kółkach. Ot, ciekawostka.

„Tiny House” to malutki dom, który jest zasilany w stu procentach energią odnawialną. Ciągnięta przez Model X „budowla” przemierza drogi Australii, by pracownicy Tesli mogli pokazać mieszkańcom tego regionu możliwości Powerwall (czyli wspomnianych akumulatorów do domu) oraz solarnego dachu, który może tę energię przesyłać do tych pierwszych.

Tesla Tiny House dom

Dlaczego akurat Australia? Ponieważ to region o ogromnym potencjale, jeśli chodzi o energię słoneczną. Jest to więc ważna lokalizacja dla Tesli. Warto przypomnieć, że w marcu Musk obiecał, że w 100 dni rozwiąże energetyczne problemy Australii Południowej, a jeśli potrwa to dłużej, to system wyceniany na 25 milionów dolarów zostanie postawiony tam za darmo.

Tesla Tiny House drzwi

Na koniec wróćmy jeszcze do „Tiny House”. W związku z tym, że cały projekt ma być „eko”, do stworzenia 2-tonowego domu wykorzystano naturalne, lokalne drewno. I jeszcze jedna ciekawostka: do Powerwalla jest też podłączony sam samochód, który może być dzięki temu ładowany podczas postojów. Zespół Muska pomyślał o wszystkim!

Źródło: Mashable, Tesla. Foto: Tesla

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chotnik2
  10
  Mozna go i Tesli nie lubic, ale prawa jest taka, ze tacy ludzie ruszaja tzw. "applied science" do przodu.
  Nie wymysla calkowicie nowych teorii i nie pisze na ten tmat prac naukowych, ktore moze ktos zrealizuje albo nie za 20 lat.
  Nie buduje tez najbardziej wyrafinowanych, optymalnych i ekonomicznych produkow.
  Zajmuje sie czyms po srodku - buduje "proof of concept", ze ten pomysl ma szanse dzialac, ludzie moga sie nim zainteresowac i ulepszac.
  • avatar
   darioz
   -10
   Ciekawe czy żyjąca rodzina pana Nikola Tesla wyraziła zgodę na wykorzystanie jego nazwiska do nazwy firmy pana Muska?
   Bo gdybym to ja był jednym z członków rodziny Nikola Tesla a pan Musk wykorzystałby to nazwisko bezprawnie to zażądałbym 100 miliardów dolarów odszkodowania od pan Muska za bezprawne wykorzystanie nazwiska mojego krewnego!
   Nie ma żadnych wątpliwości że pan Musk wykorzystał nazwisko tego wspaniałego naukowca do swojej firmy!!!
   • avatar
    BluePandoraBox
    0
    rodzinka na wakacjach
    - to kiedy ruszamy dalej?, żona do męża
    - nie wiem, fon się rozładował i nie mogę sprawdzić pogody :P