Karty graficzne

Testy ATI AVIVO Video Converter na Expreview.com - garść ciekawych wniosków

przeczytasz w 1 min.

Serwis Expreview przeprowadził dość ciekawą analizę działania programu ATI AVIVO Video Converter. Redakcja przetestowała program na kartach Radeon HD 4670, 4870 z wykorzystaniem różych procesorów. Testy porównano z wynikami karty GeForce GTX 260-216. Według artykułu zamieszczonego w serwisie testy nie wykazały żadnej znaczącej różnicy w wydajności programu wraz z różnymi kartami HD 4670 i 4870.

Co ciekwe, AVIVO VC poprawił wydajność na karcie GeForce (!). Z testu serwisu wynika, że ATI AVIVO VC można uruchomić na kartach nVidia. Drugą ciekawostką jest to, że wydajność kodowania rośnie wraz ze zmianą procesora na szybszy. Zatem po przeprowadzonych testach AVIVIO VC wynika, że dla programu najważniejszy jest procesor (CPU) - tylko jego wymiana na szybszy znacząco poprawia wydajność kompresji filmów.

Serwis nawet zaryzykował stwierdzenie: "AMD oszukuje miliony użytkowników kart graficznych Radeon". Czy słusznie? Jedno jest pewne - jest mocne, i bardzo ryzykowne. Więcej informacji znajdziecie na stronach serwisu Expreview. Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

  

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A dla mnie jest to normalne bo niby skąd karta bierze dane, z kosmosu? przecież to logiczne ze im szybszy procesor tym szybciej przetworzy dane z dysku i pamięci ram i "zleci" karcie obróbkę, chyba tak to działa nie wiem być może się mylę
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ale to chyba oczywiste, że szybszy procesor przyspieszy kompresje.
   Dla mnie ten ich test nie jest wymierny, nie użyli żadnej karty z serii radeon X1000 które też wspierają Avivo, a jedynie dwie karty z tej samej serii które mają zapewne bardzo podobny jak nie taki sam silnik funkcji Avivo, nie dziwne jest też, że aplikacja działa z kartami nvidia które też wspierają sprzętowo kompresję tyle że inaczej nazywają ta funkcję jak dobrze pamiętam PureVideo.
   Gdyby przeprowadzili testy z użyciem karty Radeon 7000 czy innym klasykiem bez Avivo i nie było by różnicy w prędkości kompresji wtedy mogli by twierdzić, że "AMD oszukuje miliony użytkowników kart graficznych Radeon", a tak to są tylko pomówienia.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    sama karta graficzna wszystkiego nie ciągnie:) A to że na kartach GeForca chodzi to ciekawostka ja myślę że jak ten program stanie się popularny a ten NVidii(płatny) zniknie, ATI wprowadzi ograniczenie na typ karty graficznej co zmusi do wymiany karty:)