Laptopy

Chłodzenie dla laptopów Thermaltake GOrb II w kształcie dwóch półkul z wentylatorami

przeczytasz w 1 min.

Obydwie półkule zostały wyposażone w wentylatory, których strumień powietrza padać ma na najbardziej nagrzaną część spodu laptopa.

Thermaltake GOrb II chłodzenie wygląd

Firma Thermaltake zaprezentowała nowy system chłodzenia dla laptopów, który przełamuje nieco powszechnie przyjęte standardy. 

Thermaltake GOrb II to system chłodzenia dla notebooków, który nie jest jednak podkładką ani z pojedynczym wentylatorem, ani z ich zestawem. Cooler ten ma znacznie różniącą się od tego konstrukcję – składa się z dwóch półkul. 

Obie półkule zostały wyposażone w wentylatory i należy umieścić je w takich miejscach, by strumień powietrza padał na najbardziej nagrzaną część spodu laptopa. Interesującym dodatkiem jest niebieskie podświetlenie LED uaktywniające się, gdy korzystamy z chłodzenia. Stawiają one dodatkowo naszego laptopa pod pewnym kątem, co ma pozytywnie wpłynąć na komfort pisania.

Zasilanie odbywa się poprzez złącze USB. Gdy nie korzystamy z chłodzenia – wtyk można schować pomiędzy dwie jego części. Tak złożony zestaw zwiększa także komfort jego przenoszenia.

Data premiery i cena chłodzenia Thermaltake GOrb II pozostają nieznane.

Źródło: techPowerUp, Thermaltake

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  20
  wygląda jak gazowy palnik...;)
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Zamiast Thermaltake bardziej pasowało by Aperture Science XD
   • avatar
    verona
    6
    Te podkładki to i tak tylko chwyt na kase. Do telewizora też dokupujecie dodatkowe chłodzenie? Urządzenie ma działać tak jak jest zbudowane, i o ile nie wymieniamy podzespołów, nie podkręcamy itp to jest to zbędne.

    Największy absurd trafił mnie w sklepie RTV. Kupowałem laptopa dla wuja, mówie sprzedawcy że wybrałem tego i tego, a ten do mnie "czy chcę podstawkę chłodzącą", bo to ja że nie, a ten idiota "jeśli nie kupisz to ci się laptop spali", tak go opierdoliłem że nic więcej nie próbował mi wcisnąć chamskimi sztuczkami... Ale co robi osoba nie znająca się na rzeczy, np. rodzice kupujący laptop dla dziecka gdy usłyszą takie zdanie? Kupią tą podkładkę nawet za 100zł bo "mądry" powiedział im że inaczej będą żałować.
    • avatar
     Q'bot
     5
     Odnoszę wrażenie, iż stabilność takiej konstrukcji będzie tylko mżonką.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Ciekawe. Niestety idea zakłada, że najbardziej nagrzane miejsca są tylko tam, jak pokazano na ilustracji, a nie w dolnej części - wyobraźmy sobie pisanie na laptopie, którego klawiatura jest pochylona od nas, a nie do nas :P
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Wygląda masakrycznie. Mało biznesowo.
       • avatar
        RexRX
        0
        I zamiast chłodnego powietrza, ogień i z laptopa popiół