• benchmark.pl
 • Gry
 • Świetny klimat i zagmatwana fabuła w nowym zwiastunie gry Thief
Gry

Świetny klimat i zagmatwana fabuła w nowym zwiastunie gry Thief

przeczytasz w 2 min.

Czwarta odsłona serii Thief zapowiada się świetnie. Nowy, zaprezentowany podczas gali VXG 2013 zwiastun utwierdzi Was w tym przekonaniu.

Thief gra

Czwarta odsłona serii Thief zapowiada się świetnie. Nowy, zaprezentowany podczas gali VXG 2013 zwiastun utwierdzi Was w tym przekonaniu.

Thief był bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów gali VGX 2013. Jeszcze przed startem głównej imprezy widzom zaprezentowana został 10-minutowa zapowiedź gry, podczas której twórcy zdradzili wiele szczegółów na temat samej rozgrywki i wykorzystanych w niej rozwiązań, a także postaci. Podczas gali natomiast, zaprezentowany został zupełnie nowy zwiastun przybliżający fabułę.

W czwartej części przygód tytułowego złodzieja – Garretta – powrócimy do świetnie znanego wielbicielom serii świata, będącego jedynym w swoim rodzaju połączeniem gotyku, steampunku i wszechobecnej magii. Po wieloletniej nieobecności protagonista powraca do City, gdzie sprawujący władzę okrutny Baron stawia sobie tylko jeden cel – zadbać o to, by jego kieszeń zawsze była pełna. To jednak nie jedyny problem mieszkańców – w metropolii rozprzestrzeniła się bowiem zaraza, która jeszcze bardziej napędza już i tak spory chaos. To idealna sytuacja dla głównego bohatera, który postanawia wykorzystać ją i nieźle się na tym wzbogacić.

Czwarty Thief wykorzysta schematy znane z poprzednich odsłon, jednak całość ma być jeszcze mroczniejsza i bardziej wciągająca. Studio Eidos Montreal przygotowało dla graczy kampanię fabularną, składającą się z wielu misji, w których zdaniem Garretta jest okradanie mieszkańców City i przy okazji poznawanie ich tajemnic. Oczywiście nie zabraknąć ma także szerokiej gamy broni – zarówno do walki na odległość, jak i bezpośrednich starć. Wybór należy do gracza.

Fabuła – jak pokazuje zwiastun – jest bardzo zagmatwana. Może jednak poniższe wideo nieco Wam ją rozjaśni. Nie przedłużając już:

Twórcy powiedzieli też co nieco o systemie dopasowania poziomu trudności do preferencji gracza. W czwartym Thiefie będziemy mogli włączać i wyłączać poszczególne elementy interfejsu. Najbardziej hardkorowi zawodnicy mogą grać bez komunikatów nawigacyjnych i wyróżniania obiektów interakcyjnych, informacji o stanie zdrowia i amunicji, a także mini mapy. 

Będziemy mogli też włączać i wyłączać następujące utrudnienia:

 • otrzymanie jakichkolwiek obrażeń = całkowita porażka
 • zmniejszenie prędkości poruszania się
 • śmierć albo niezaliczenie misji = koniec gry i konieczność rozpoczynania całej kampanii od początku
 • ogłuszenie albo zbicie przeciwnika = porażka
 • wzniesienie alarmu = porażka

Ktoś się odważy to wszystko włączyć?

Na koniec przypomnijmy, że premiera gry planowana jest na luty 2014 roku. Platformami docelowymi są natomiast komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4 i 3 oraz Xbox One i 360.

Źródło: VGX, VG247, EggPlante

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JohnWoo
  2
  http://www.youtube.com/watch?v=d08ArEI1vgI
  • avatar
   Dudi4Fr
   0
   No nie powiem coraz bardziej mnie intryguje ten nowy Thief. Ostatnio powracanie do starych licencji jakoś im nie wychodzi, mimo wszystko liczę bardzo na ten tytuł.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wszystko ladnie pieknie :D ale filmik zostal usuniety :(
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     http://www.thief-portal.pl/?p=595
     Trailer i wywiady.

     Autentyczna nowinka: Aplikacja na smartphone'y, która wyświetla nam aktualny interface gry z postępem rozgrywki, opisami fabuły i poznanych postaci, ekwipunkiem itp. Jak dla mnie to bardzo fajny pomysł. W Wiedźminie by się przydało bo tam ilość materiału do czytania będzie nieporównywalnie większa jak zakładam. Będzie można poczytać w domu, pomyśleć o wątkach i lepiej zrozumieć fabułę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jak usuwaja dzis w nocu od polnocy do 4 rano bylo streamowane w internecie wiec juz chyba nie ma embargo zreszta czemu mialo by byc jakiekolwiek.
      • avatar
       spong
       0
       Jednego tylko nie mogę im wybaczyć - jak mogli zmienić głos Garreta...Stefan Russel miał głos wprost idealny pod Garreta, wylewała się z niego tajemniczość i przebiegłość, jeden z większych plusów samej gry...
       • avatar
        Enkaliv
        0
        Tyle lat oczekiwania, oby nie okazał się gniotem. ^^
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Fajnie się zapowiada :) Na allegro już jest pre-order.