Aplikacje mobilne

TikTok będzie lepszy. Aktualizacja zmieni ważną funkcję

przeczytasz w 1 min.

TikTok dostaje kolejną aktualizację. Wedle zapewnień twórców, dzięki wprowadzonym poprawkom aplikacja będzie lepiej radziła sobie z rekomendowaniem treści.

TikTok wprowadza zmiany w zakresie rekomendowanych treści

Nowa aktualizacja skupia się na sekcji „Dla Ciebie”, w której pojawiają się treści wybierane na podstawie preferencji użytkownika i jego poprzednich interakcji. Zdarzają się jednak sytuacje, że upodobania po czasie ulegają zmianie lub użytkownik chce poszerzyć zakres tematyczny oglądanych materiałów. TikTok miewał z tym problemy, ale po aktualizacji zapewni nowe możliwości kontroli nad polecanymi filmami.

Od teraz możliwe będzie na przykład całkowite zresetowanie preferencji i powrót do stanu początkowego. Aplikacja zacznie wtedy podsuwać treści tak, jakby użytkownik dopiero zarejestrował się na TikToku, a nowe rekomendacje zostaną oparte o nowe interakcje. To uzupełnienie automatycznego filtrowania filmów z określonymi hashtagami lub frazami.

"Wyzwaniem dla silnika rekomendacyjnego, który dobiera odbiorcy filmy, jest dostarczanie wartościowych treści i poprawiających nastrój doświadczeń, przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności materiałów. TikTok prowadzi nieustanne prace nad tym, aby zakres proponowanych filmów nie był zbyt szeroki, ale również zbyt wąski. Użytkownicy nie otrzymują dwóch filmów z rzędu od tego samego twórcy czy z tą samą ścieżką dźwiękową."

TikTok zmiany w zakresie rekomendowanych treści

TikTok chce być pozytywny

Twórcy aplikacji zaznaczają też, że cały czas filtrowane są treści, które nie łamią wprost regulaminu, ale których zbyt częste oglądanie może mieć potencjalnie negatywny wpływ na użytkownika. Chodzi o filmy, w których dominującym motywem jest na przykład smutek czy ekstremalne diety. Nadmiar takich treści jest zastępowany przez filmy o innej tematyce.

To nie pierwsza aktualizacja usprawniająca system rekomendacji na TikToku. Platforma kontynuuje również współpracę z ekspertami w tematach społecznych i psychologicznych, a nie dalej jak kilka dni temu ogłosiła wprowadzenie nowej sekcji „STEM” z filmami związanymi z nauką, technologią, inżynierią i matematyką.

TikTok stem

Źródło: TikTok

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Typowo chińskie podejście - możesz tylko się uśmiechać, być szczęśliwy, smutku nie akceptujemy.

  W sumie podobne do PiSu, tamci dobrobyt wprowadzają ustawą, ci szczęście ustawami wprowadzają ;)
  • avatar
   tumoris
   3
   Będzie lepszy jak przestanie istnieć
   • avatar
    gicmo
    2
    Zlikwidowanie treści które mają "potencjalnie negatywny wpływ na użytkownika" spowoduje 99% spadek w publikowaniu nowych materiałów.
    • avatar
     Sander Cohen
     0
     A już myślałem ze zmieni ważna funkcje czyli możliwość uruchomienia aplikacji. Gdyby tak powstał update który powoduje insta-Crash apki byłoby najlepiej. Niektórym jeszcze powinien powodować face-slap żeby w końcu się ocknęli z tej globalnej głupoty