Ultrabooki

Zdjecia ultrabooka Toshiba Kirabook z 13" ekranem o rozdzielczości 2560x1440 pikseli

przeczytasz w 1 min.

Już kilka dni temu firma Toshiba zapowiedziała ultrabooka KiraAbook. Dopiero teraz jednak zaprezentowano go na zdjęciach.

Toshiba Kirabook ultrabook

Firma Toshiba już kilka dni temu zapowiedziała ultrabooka o kryptonimie Kirabook. Teraz mamy kolejną okazję do tego, aby poświęcić mu chwilę uwagi.

Przypomnijmy, że urządzenie to charakteryzować będzie się 13" ekranem o rozdzielczości aż 2560 x 1440 pikseli. W podstawowej wersji w ultrabooku zamontowany zostanie procesor Intel Core i5 3337U, 8 GB pamięci oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Jeśli ktoś zdecyduje się wydać nieco więcej, otrzyma już układ Intel Core i7 3537U oraz ekran dotykowy.

Obydwie wersje pracować mają pod kontrolą systemu Windows 8 i oferować obudowę o wymiarach 316 x 207 x17,8 mm i wadze około 1,2 kg. Obudowa wykonana została podobno ze specjalnego stopu aluminium (AZ91), który, jak twierdzi Toshiba, jest dwukrotnie wytrzymalszy od tego zastosowanego przez Apple w MacBook Air.

Zapowiedzi są zatem dość ciekawe, ale suchy tekst zawsze dobrze wzbogacić o zdjęcia. Dlatego też nadrabiamy zaległości i przedstawiamy Toshiba Kirabook w pełnej okazałości.

Toshiba KIRAbooktrafi do sprzedaży już w maju. Cena tańszej wersji wynosić ma 1599, a droższej 1799 dolarów.

Źródło: uk.hardware

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  6
  Taaa... wpakujcie 4K na ten 13" ekran albo od razu 8K, a PC-towcy nadal niech siedzą na 24" Full HD lub trochę wyższej.
  Nie rozumiem, czemu w smartfonach jest mega upakowanie pikseli, w ultrabookach jest duże upakowanie pikseli, w TV wychodzą 4K gdzie akurat tam kompletnie jest to niepotrzebne, bo nikt z 1m nie ogląda 50" TV, a monitorów 24-27" z 4K brak. (te pojedyńcze sztuki w kosmicznych cenach nie biorę pod uwagę).
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Chciałbym przeglądać internet na 13'' ekranie z rozdzielczością 4K, najlepiej 3 zakładki jedna obok drugiej. Mam wzrok neurochirurga
   • avatar
    akodo_ryu
    0
    Bezsens. 1080p to już overkill na 13". Zaniżanie żywotności baterii, przez to użyteczności samego urządzenia, dla wyższych numerków w specyfikacji.