Toshiba walczy cenami

przeczytasz w 0 min.

Wiemy, pojedynek między Blu-Ray, a HD-DVD powoli staje się trochę nudny. Gdy jeden z team'ów wysunie się na prowadzenie, drugi pokazuje, że też stać go na niebanalne posunięcie. Czy najnowsze zagranie Toshiby można określić jako wyjęcie asa z rękawa? Wydaje się, że niezupełnie. Producent chyba zaczyna tracić grunt pod nogami i sięga po zdecydowanie najmniej korzystne dla siebie narzędzie jakim jest obniżka cen.

Producent zapowiedział zdecydowane obniżenie cen odtwarzaczy HD-DVD w związku z decyzjami podjętymi przez branżę filmową. Po tym jak Warner przeszedł na Blu-Ray, w jego ślady poszły New Line Cinema oraz HBO. Wydaje się, że w tej sytuacji Toshiba nie mogła postąpić inaczej. Producent zapowiada, że na amerykańskim rynku nowe ceny odtwarzaczy ukształtują się na poziomie od 150 do 300$. Różnice między kolejnymi urządzeniami dotyczyć będą nie tylko danych technicznych. Japończycy zapowiadają, że klient wraz z urządzeniem dostanie pakiet darmowych filmów. Mowa nawet o siedmiu tytułach.


Niestety z tych uroków jako pierwsi skorzystają Amerykanie. Co z Europą? Tego jeszcze nie wiadomo.

PS. Nasz Czytelnik doniósł nam, że w Wielkiej Brytanii już dostępna jest promocyjna oferta Toshiby. Ceny urządzeń wraz z pakietem filmów kształtują się na poziomie 170-270£

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login