Toshiba walczy cenami

przeczytasz w 0 min.

Wiemy, pojedynek między Blu-Ray, a HD-DVD powoli staje się trochę nudny. Gdy jeden z team'ów wysunie się na prowadzenie, drugi pokazuje, że też stać go na niebanalne posunięcie. Czy najnowsze zagranie Toshiby można określić jako wyjęcie asa z rękawa? Wydaje się, że niezupełnie. Producent chyba zaczyna tracić grunt pod nogami i sięga po zdecydowanie najmniej korzystne dla siebie narzędzie jakim jest obniżka cen.

Producent zapowiedział zdecydowane obniżenie cen odtwarzaczy HD-DVD w związku z decyzjami podjętymi przez branżę filmową. Po tym jak Warner przeszedł na Blu-Ray, w jego ślady poszły New Line Cinema oraz HBO. Wydaje się, że w tej sytuacji Toshiba nie mogła postąpić inaczej. Producent zapowiada, że na amerykańskim rynku nowe ceny odtwarzaczy ukształtują się na poziomie od 150 do 300$. Różnice między kolejnymi urządzeniami dotyczyć będą nie tylko danych technicznych. Japończycy zapowiadają, że klient wraz z urządzeniem dostanie pakiet darmowych filmów. Mowa nawet o siedmiu tytułach.

Niestety z tych uroków jako pierwsi skorzystają Amerykanie. Co z Europą? Tego jeszcze nie wiadomo.

PS. Nasz Czytelnik doniósł nam, że w Wielkiej Brytanii już dostępna jest promocyjna oferta Toshiby. Ceny urządzeń wraz z pakietem filmów kształtują się na poziomie 170-270£

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!