Dyski

Toshiba zawiera z Western Digital umowę dotyczącą produkcji 3,5" dyskow HDD

przeczytasz w 1 min.

Toshiba zyska urządzenia, a Western Digital udziały w fabryce

Toshiba zawarła umowę z firmą Western Digital, dzięki której pierwszy z producentów zyska urządzenia do wytwarzania dysków twardych, natomiast drugi udziały w fabryce Toshiba Storage Device Thailand.

Toshiba Corporation podpisała z Western Digital Corporation umowę na zakup wybranych urządzeń oraz związanych z nimi praw do produkcji 3,5-calowych dysków twardych. Na mocy podpisanej umowy produkcja 2,5-calowych dysków HDD z fabryki Toshiba Storage Device Thailand Ltd zostanie przeniesiona do tajlandzkiego oddziału Western Digital. Po uzyskaniu akceptacji adekwatnych organów, obie firmy zamierzają sfinalizować zakup i zakończyć proces przeniesienia produkcji w marcu bieżącego roku.

Western Digital WD500AADS dysk twardy zdjęcie

Zgodnie z umową Toshiba przejmie od Western Digital następujące aktywa:

 • maszyny do produkcji 3,5-calowych dysków twardych wykorzystywanych w komputerach stacjonarnych, jak również innych urządzeń konsumenckich oraz związane z maszynami prawa intelektualne
 • urządzenia do produkcji dysków  twardych „near-line” stosowane w serwerach

Western Digital fabryka dysk twardy pracownik

 W ramach umowy Toshiba zobowiązała się do przekazania Western Digital posiadanego pakietu akcji w fabryce TSDT (Toshiba Storage Device Thailand). Warto jednak zaznaczyć, że dopełnienie warunków umowy pomiędzy obiema firmami uzależnione jest od sfinalizowania przez amerykańską firmę zakupu Hitachi Global Storage Technologies oraz zgody wyrażonej przez adekwatne organy antymonopolowe.

Zakup części maszyn produkcyjnych Western Digital oraz wynikająca z transakcji możliwość wytwarzania 3,5-calowych dysków twardych do komputerów stacjonarnych, odtwarzaczy DVR oraz innego sprzętu elektronicznego pozwolą firmie Toshiba poszerzyć swoją ofertę i umożliwią jej dostarczanie produktów do wszystkich sektorów rynku HDD.

Ze względu na oczekiwany wzrost rynku serwerów, transakcja ta stanowi istotny krok w kierunku wzmocnienia strategii rozwoju działu dysków twardych firmy Toshiba. Niewątpliwie ma to również związek z ubiegłorocznym kataklizmem w Tajlandii, gdzie została zalana fabryka WD.
 

Więcej o dyskach twardych:

Źródło: inf. prasowa, WD, visualphotos

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  projectdarkstar
  5
  To kiedy w końcu spadną te sztucznie napompowane ceny dysków?
  • avatar
   sonek231
   1
   Taki 3 gracz to w procach jest potrzebny ;d
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mafia dyskowa czyli ceny zbójnickie :( dobrze że 5lat temu kupiłem swojego Seagate :D.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     No to koniec WD. Obydwa dyski które miałem od toshiby były gówniane i szybko padły
     • avatar
      Konto usunięte
      -9
      LOL
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ja tam na WD nie narzekam więcej mi padło nie-WD. Z dyskami Toshiby nie miałem do czynienia. Ojej pożyjemy zobaczymy. Może i to zmowa, za rok i tak SSD będą już tak tanie, że spokojnie olać będzie można HDD.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Zniżki- może tak być ale nie musi. Tak jak zauważył to jackussa mogłaby nastąpić zmowa cenowa i nici z obniżek (tzn. byłyby, ale minimalne)
        • avatar
         MaxDamage87
         0
         Dysk Toshiby miałem tylko jeden, po roku czasu nagle pojawiło się ponad 33% bad sectorów i dysk poszedł do kosza.