Ciekawostki

Toster dla graczy - Razer naprawdę go stworzy

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że firma Razer spełni marzenie swoich fanów i rzeczywiście wprowadzi do sprzedaży gamingowy toster BreadWinner. ...A miał to być tylko primaaprilisowy żart.

Z tego, że dziś wszystko już może być gamingowe (wystarczy dodać LED-y), żartuje się od dłuższego czasu. Razer zażartował sobie tak na Prima Aprilis w 2016 roku, prezentując BreadWinner, czyli toster dla graczy. Rzecz w tym, że ten pomysł tak bardzo spodobał się fanom amerykańskiego producenta, że wyprosili u niego faktyczne przemienienie tej koncepcji w produkt.

Fani przez wiele miesięcy naciskali na firmę Razer, by BreadWinner rzeczywiście powstał. Najbardziej zależało na tym Markowi Withersowi, który stworzył w tym celu fanpage na Facebooku, który zgromadził kilkadziesiąt tysięcy obserwujących. Do tych ostatnich dołączył ostatnio dyrektor generalny, Min-Liang Tan.

Razer BreadWinner toster

Jak napisał Tan, „Cóż… co mogę powiedzieć? Właśnie polubiłem tę stronę i zamierzam powołać zespół projektantów i inżynierów”. Przyznał też, że produkcja może zająć trochę czasu, ale ostatecznie gamingowy toster powstanie, a o postępach zobowiązał się informować na bieżąco. Najbardziej przekonało go 12 fanów, którzy zdecydowali się na zrobienie sobie tatuaży nawiązujących do tej akcji.

Przypomnijmy, że BreadWinner to toster z charakterystycznym zielonym podświetleniem. To jednak, co jest najistotniejsze, to fakt, że owocami jego działania są tosty z logo marki. Ciekawostką jest też wyświetlanie powiadomienia na ekranie telewizora lub monitora, gdy kromka jest już gotowa. A to już zwiastun (z 2016 roku):

Źródło: TechRadar, Razer

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  voxcordi
  Cóż... Co mogę powiedzieć? Właśnie jestem świadkiem rozkwitu afirmacji głupoty i fanatyzmu symboliki. :-(
 • avatar
  rlistek
  Instabuy.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak wyjdzie to kupię jeden na pewno.
  Pomysł głupi, ale kolekcjonerki dla figurek się kupuje, potem są tylko kurzołapy, a tu się zrobi tosta, naładuje telefon.
  Bajerancki wygląd i ledy.

  Będzie się sprzedawać jak szalone.
 • avatar
  Kerebron
  Ile to wyciąga BSPS (kromek na sekundę)? ;)
 • avatar
  xxx.514
  Gdyby nie to, że większość wypłat w polszy to żart, już zapisałbym się na early access.
  -1
 • avatar
  Patyk
  WTF !!! Normalnie zacznę się wstydzić tego, że mam ich myszkę. Zresztą przez pryzmat mojej myszki widzę jak lichej jakości są ich produkty. Mój 3x starszy logitech śmiga aż miło a w tej wymieniałem już microstiki oraz sensor scroola, do tego bez przyczyny po uruchomieniu windowsa nie działa (potrzeba wypiąć i wpiąć ponownie kabel aby zatrybiła)
  Może dlatego Razer próbuje tworzyć coś z innej jak IT grupy produktów, może liczą, że to właśnie ludzie którzy nie mający wiele z IT a właśnie z gadżetami skuszą się na oryginalnie wyglądający toster.
  Ja właśnie specjalnie dla tego , że bardzo zawiodłem się na jakości ich produktów unikam kupna czegokolwiek ich marki.
  Taki przerost formy nad treścią, zamiast kusić świetną jakością to robią show z byle produktu.
  Jestem i chcę być świadomym konsumentem, mam głęboko w d**ie fajerwerki, światełka i inne pierdoły. Produkt ma być solidny, niezawodny i ergonomiczny, cena ma drugorzędne znaczenie, chociaż na tym polu Razer aspiruje do czołówki.
  -2
 • avatar
  Voltimand
  Cały artykuł do poprawy, bo jest nieprawdziwy. Żart primaaprilisowy był podchwyceniem inicjatywy powstałej kilka lat wcześniej... Proszę poznać historię tego tostera i poczytać tweety Min-Liang Tan'a...
  -2
 • avatar
  człowiek-taboret
  W sumie, czemu nie...
  -3