Ciekawostki

Toster dla graczy - Razer naprawdę go stworzy

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że firma Razer spełni marzenie swoich fanów i rzeczywiście wprowadzi do sprzedaży gamingowy toster BreadWinner. ...A miał to być tylko primaaprilisowy żart.

Z tego, że dziś wszystko już może być gamingowe (wystarczy dodać LED-y), żartuje się od dłuższego czasu. Razer zażartował sobie tak na Prima Aprilis w 2016 roku, prezentując BreadWinner, czyli toster dla graczy. Rzecz w tym, że ten pomysł tak bardzo spodobał się fanom amerykańskiego producenta, że wyprosili u niego faktyczne przemienienie tej koncepcji w produkt.

Fani przez wiele miesięcy naciskali na firmę Razer, by BreadWinner rzeczywiście powstał. Najbardziej zależało na tym Markowi Withersowi, który stworzył w tym celu fanpage na Facebooku, który zgromadził kilkadziesiąt tysięcy obserwujących. Do tych ostatnich dołączył ostatnio dyrektor generalny, Min-Liang Tan.

Razer BreadWinner toster

Jak napisał Tan, „Cóż… co mogę powiedzieć? Właśnie polubiłem tę stronę i zamierzam powołać zespół projektantów i inżynierów”. Przyznał też, że produkcja może zająć trochę czasu, ale ostatecznie gamingowy toster powstanie, a o postępach zobowiązał się informować na bieżąco. Najbardziej przekonało go 12 fanów, którzy zdecydowali się na zrobienie sobie tatuaży nawiązujących do tej akcji.

Przypomnijmy, że BreadWinner to toster z charakterystycznym zielonym podświetleniem. To jednak, co jest najistotniejsze, to fakt, że owocami jego działania są tosty z logo marki. Ciekawostką jest też wyświetlanie powiadomienia na ekranie telewizora lub monitora, gdy kromka jest już gotowa. A to już zwiastun (z 2016 roku):

Źródło: TechRadar, Razer

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  voxcordi
  3
  Cóż... Co mogę powiedzieć? Właśnie jestem świadkiem rozkwitu afirmacji głupoty i fanatyzmu symboliki. :-(
 • avatar
  rlistek
  3
  Instabuy.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Jak wyjdzie to kupię jeden na pewno.
  Pomysł głupi, ale kolekcjonerki dla figurek się kupuje, potem są tylko kurzołapy, a tu się zrobi tosta, naładuje telefon.
  Bajerancki wygląd i ledy.

  Będzie się sprzedawać jak szalone.
 • avatar
  Kerebron
  2
  Ile to wyciąga BSPS (kromek na sekundę)? ;)
 • avatar
  xxx.514
  -1
  Gdyby nie to, że większość wypłat w polszy to żart, już zapisałbym się na early access.
 • avatar
  Patyk
  -2
  WTF !!! Normalnie zacznę się wstydzić tego, że mam ich myszkę. Zresztą przez pryzmat mojej myszki widzę jak lichej jakości są ich produkty. Mój 3x starszy logitech śmiga aż miło a w tej wymieniałem już microstiki oraz sensor scroola, do tego bez przyczyny po uruchomieniu windowsa nie działa (potrzeba wypiąć i wpiąć ponownie kabel aby zatrybiła)
  Może dlatego Razer próbuje tworzyć coś z innej jak IT grupy produktów, może liczą, że to właśnie ludzie którzy nie mający wiele z IT a właśnie z gadżetami skuszą się na oryginalnie wyglądający toster.
  Ja właśnie specjalnie dla tego , że bardzo zawiodłem się na jakości ich produktów unikam kupna czegokolwiek ich marki.
  Taki przerost formy nad treścią, zamiast kusić świetną jakością to robią show z byle produktu.
  Jestem i chcę być świadomym konsumentem, mam głęboko w d**ie fajerwerki, światełka i inne pierdoły. Produkt ma być solidny, niezawodny i ergonomiczny, cena ma drugorzędne znaczenie, chociaż na tym polu Razer aspiruje do czołówki.
 • avatar
  Voltimand
  -2
  Cały artykuł do poprawy, bo jest nieprawdziwy. Żart primaaprilisowy był podchwyceniem inicjatywy powstałej kilka lat wcześniej... Proszę poznać historię tego tostera i poczytać tweety Min-Liang Tan'a...
 • avatar
  człowiek-taboret
  -3
  W sumie, czemu nie...