Gry komputerowe

Total War: Arena oddane w ręce Wargamingu

przeczytasz w 2 min.

Tworzona przez Creative Assembly gra Free2Play - Total War: Arena zostanie wydana przez Wargaming, aby „zapewnić jej sukces, na jaki zasługuje”.

Gra Total War: Arena powstaje już od wielu miesięcy, ale jej premiery wciąż się nie doczekaliśmy. Wielu graczy na nią czeka – wszak mówimy tutaj o przeniesieniu najważniejszych cech tej kultowej już serii strategicznej do świata gier Free2Play. Jeżeli zaliczasz się do grupy osób, które liczą na ten tytuł, mamy dobre wieści. Znalazł się wydawca, który pomoże ten projekt urzeczywistnić – to Wargaming.

Total War to marka należąca do firmy SEGA, której wciąż jednak brakuje doświadczenia na polu gier Free2Play. Właśnie dlatego zdecydowano się na nawiązanie strategicznego partnerstwa z nowo powstałą platformą wydawniczą Wargaming Alliance. Dzięki niej SEGA i tworząca Arenę ekipa Creative Assembly otrzymają narzędzia i zasoby, ułatwiające wejście na dynamicznie się rozwijający rynek Free2Play.

Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że Wargaming ma spore doświadczenie w oferowaniu darmowych gier sieciowych. Najlepiej świadczy o tym baza w jej autorskich produkcjach, która liczy już sobie ponad 100 milionów zarejestrowanych graczy. „Poprzez Wargaming Alliance mamy nadzieję dzielić się wiedzą z innymi firmami, które wchodzą na wysoce konkurencyjny teren. Cieszymy się na współpracę z SEGA i Creative Assembly, aby zapewnić sukces Total War: Arena” – powiedział Vladimir Makarychev z Wargaming Alliance.

Gra Total War: Arena to oddzielna część serii, która nastawiona jest na wieloosobową rozgrywkę sieciową. Na graczy czekać mają intensywne walki 10 vs 10, które jeszcze bardziej uwydatniać mają najważniejsze cechy tej serii. Twórcy z Creative Assembly zapewniają, że darmowa odsłona zawierać będzie to, za co fani kochają Total War, czyli „unikatową rozgrywkę i autentyczność”. Dodają też: „cieszymy się na współpracę z twórcami globalnego hitu jakim jest World of Tanks i wierzymy, że dotrą z Total War: Arena do graczy”.

Pełna nadziei jest też firma SEGA. Jak mówi jej dyrektor operacyjny Jurgen Post: „SEGA ciągle szuka rozwiązań, dzięki którym jej zróżnicowane marki mogą trafić do szerszego grona graczy. Strategiczne partnerstwo z Wargaming to dobra okazja dla Creative Assembly, aby wykorzystać pełny potencjał. Współpraca oraz korzystanie z szerokiej wiedzy i doświadczeń Wargamingu sprawia, że SEGA jest przekonana, iż Total War: Arena stanie się światowym hitem, na jaki w pełni zasługuje”.

Źródło: Wargaming, Total War Wiki

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sabaru
  3
  Dlaczego w newsie pod tytułem "Tani laptop do internetu" nie można komentować do tego raptem kila zdań jest napisanych. Temat ciekawy bo sam szukam jakiegoś tego typu laptopa i można by się było przy okazji dopytać co i jak, a tu nie można. To może w ogóle wyłączcie możliwość komentowanie pod każdym newsem jak tak wam się komentarze nie podobają.
  • avatar
   Kenjiro
   2
   Bo to nie news, a po prostu zawoalowana reklama. Niestety, do tego w żaden sposób nieopisana, aby ją po prostu ominąć.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na Benchmarku można blokować reklamy programem i nie przeszkadza to w pisaniu postów i ich edycji.

    Wogle można zablokować wszystkie reklamy na każdym serwisie i mieć czysty internet a nie syf z nachalnymi reklamami.

    Co do tego taniego laptopa do internetu to można kupić tańszy za 1000zł a nie za 1599-1799zł jak ten tam.