Nauka

Ziemia z kosmosu - już latem transmisje na żywo z ISS w Ultra HD

przeczytasz w 1 min.

Chciałbyś móc zobaczyć to, co astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) widzą na co dzień? Wkrótce będziesz miał taką możliwość.

ISS

Chciałbyś móc zobaczyć to, co astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) widzą na co dzień? Wkrótce będziesz miał taką możliwość. Mająca siedzibę w Vancouver firma UrtheCast ogłosiła nawiązanie współpracy z agencją NASA. Owocem tego będzie projekt transmitowania na żywo materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł oglądać na żywo naszą planetę z lotu ptaka – tak, jak na własne oczy widzą ją astronauci ulokowani na ISS. Owszem, już teraz istnieje platforma HDEV (także będąca zresztą zrealizowana dzięki współpracy NASA i UrtheCast). Nowa usługa ma być jednak znacznie bardziej zaawansowana.

Już latem firma UrtheCast rozpocznie transmisje w rozdzielczości Ultra HD (3840 x 2160 pikseli) i z szybkością 30 klatek na sekundę. W porównaniu do HDEV kolory mają prezentować się znacznie lepiej. Wideo dostępne będzie z poziomu oficjalnej platformy UrtheCast i co ważne – zupełnie za darmo. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać.

Źródło: SlashGear, UrtheCast

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Fajnie. Na pewno zerknę.
  • avatar
   soundvibez
   3
   Czekam jak na nowych Avengersów :D
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    No fajny pomysł, tylko po co i do czego to komuś potrzebne???
    • avatar
     kot-kreskowy
     0
     Super! trzeba by sobie skołować monitor 4k :D