Projektory

Trójwymiarowy projektor dla graczy

przeczytasz w 1 min.

Firma Acer wprowadzi na rynek specjalny projektor dedykowany graczom, którzy planują lub już korzystają z technologii 3D Vision NVIDIA.

Acer H5360, bo o nim mowa, to projektor wykorzystujący technologię DLP oferujący obraz w jakości HD z rozdzielczością podstawową 720p (1280x720) – maksymalnie 1080p (1920x1080).

Urządzenia zapewnia wyświetlanie obrazu z jasnością 2500 lumenów ANSI oraz współczynnikiem kontrastu 3200:1. Projektor umożliwia wyświetlanie zarówno obrazu panoramicznego w proporcjach 16:9, jak i klasycznego 4:3.

Jak działa technologia 3D Vision?

Technologia umożliwia wyświetlanie trójwymiarowego obrazu przy zastosowaniu komputera z kompatybilną kartą graficzną oraz specjalnych okularów 3D. Specjalne okulary 3D z dwiema soczewkami zsynchronizowanymi przez komputer stanowią nieodłączny element technologii stereoskopowej NVIDIA 3D Vision. Każdy obraz jest wyświetlany dwukrotnie - raz dla prawego oka, raz dla lewego, co powoduje przesunięcie jednej klatki obrazu względem drugiej.

Procesor wysyła tę informację do urządzenia Acer H5360, które pracuje z częstotliwością 120 Hz i wysyła klatki parzyste do lewego oka, a nieparzyste do prawego. Okulary 3D synchronizują otwieranie i zamykanie prawej lub lewej soczewki z pracą projektora, tak aby wywołać wrażenie oglądania obrazu z prawdziwą głębią. Zasilane akumulatorowo okulary współdziałają ze specjalnym nadajnikiem podczerwieni.

Cena projektora Acer H5360 wynosi 2 999 zł.

Źródło: Acer

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  scooter
  0
  Tani ten projektor ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Noo, niezła sprawa. W ogóle 3D Vision zapowiada się na ciekawą technologię, ciekawe czy się przyjmie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak na projektor 3D to cena jest super wg mnie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nawet bardzo.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      mnie tez cena pozytywnie zaskoczyla...
      3D Vision to doprawiony ale i tak odgrzewany kotlet, koncerny w promocje 3D pompują mnostwo pieniedzy, przy czym ciekawe jest ze nawet pomimo iz pierwsza generacja 3D niezbyt wiele zawojowala

      osobiscie sam bym sprawil sobie zestaw 3d ale na pewno nie za takie pieniadze jak teraz - monitor, okulary i mocniejsza grafa
      • avatar
       jacek2015
       0
       projektor do kupienia juz od 2 499zł

       http://www.ceneo.pl/4381532
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jestem przeciw według mnie cała technologia efektów 3d i okularki to nieporozumienie. Jest jeszcze zbyt wcześnie by szaleć przy "wyskakujących" postaciach, za drogo ,boli głowa przy dłuższym oglądaniu a do tego ta cena. Czekamy na lepsze rozwiązania :D
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Głowa nie każdego boli od 3D. Wg mnie jest to po prostu kolejna rozdmuchana plotka. Owszem, zdarzają się osoby u których ból głowy przy efektach 3D występuje, ale można to leczyć. Gdzieś tu kiedyś był nawet artykuł o tym.
         • avatar
          danieloslaw1
          0
          Ale koledzy głowa boli w kinach, ponieważ jest tam mało klatek i się zcina obraz! W kompie zagraj w coś z 11klatkami też cie będzi głowa boleś. Dla 3d 24kaltki to zdecydowanie za mało i temu główa boli