Monitory

Trzeci wymiar: Sony walczy o rynek telewizorów 3D

przeczytasz w 1 min.

Sony nieco uchyliło rąbka tajemnicy w kwestii swoich planów produkcyjnych. Mowa o telewizorach LCD wyświetlających trójwymiarowy obraz.

Zastępca prezesa kompanii, Hiroshi Yoshioka, podkreślał w zeszłym tygodniu jak wielkie znaczenie ma wdrażanie nowych technologii dla przyszłych planów Sony. Ponownie powtórzył on, że Sony planuje na początku roku 2013 rozpocząć sprzedaż swoich paneli będących w stanie wyświetlać obraz w 3D. W marcu 2013 roku od 30 do 50% telewizorów będzie posiadało możliwości związane z wyświetlaniem obrazu w 3D.

Yoshioka poinformował, że Sony ma nadzieje zarobić na swoim projekcie około 7,4 miliarda €.

Sony po raz pierwszy przedstawiło taki telewizor na tegorocznym pokazie IFA w Berlinie. Pomimo tego, że był to prototyp, to Sony Bravia 3D był w stanie wyświetlić aktywne widmo obrazu za pośrednictwem zwykłego panelu LCD.

Największym rywalem Sony w kwestii telewizorów wyświetlających obraz 3D będzie Panasonic. Ten koncern jednak planuje stworzyć jedynie urządzenia będące dodatkami do zwykłych telewizorów. Mają one pozwolić na wykorzystanie trzech wymiarów. Pierwsze tego typu zestawy będą dostępne w okolicach roku 2010.

Na więcej informacji w tej materii będziecie musieli zapewne poczekać do targów CES 2010 - styczeń 2010.

Źródło: TechRadar

  

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Głupota z tym 3D lol Nigdy się nie zbliżą do rzeczywistego odbioru obrazu przez oko ludzkie... Już krystaliczny obraz z jeszcze czarniejsza czernią w FHD nie wystarczy ? hahaha teraz przyjdzie nosić specjalne okulary i próbować oszukać mózg co mu na pewno na zdrowie nie wyjdzie ;)
  Wystarczy mi jak raz na 2miesiące pójdę do kina na 3D lool
  • avatar
   Huntcold99
   0
   Nie mogli by się wziąć za dobre normalne TV ?? Czy jacyś starsi ludzie będę chcieli oglądać ulubione seriale w 3D ?? :D