Internet

Twitter sprawdza jakie inne aplikacje masz na komórce

przeczytasz w 1 min.

Właściciele portalu uspokajają: to wszystko tylko po to, by jeszcze usprawnić i bardziej spersonalizować usługę mikroblogowania.

Twitter app

Twitter ogłosił, że będzie monitorował listę zainstalowanych na naszym urządzeniu mobilnym aplikacji. Użytkownicy po raz kolejny pytają o swoją prywatność – właściciele portalu uspokajają: to wszystko tylko po to, by jeszcze usprawnić i bardziej spersonalizować usługę mikroblogowania. 

Właściciele Twittera zapewniają, że będą tylko monitorować listę zainstalowanych aplikacji i nie będą zbierać żadnych dodatkowych danych. Sporządzone w ten sposób statystyki mają pomóc w polepszeniu portalu. Wpłynąć mają między innymi na narzędzie propozycji śledzeń, dodawanie postów, ustawienia konta oraz „oś czasu”.

„Zbieramy i od czasu do czasu aktualizujemy listę aplikacji zainstalowanych na twoim urządzeniu mobilnym. Dzięki temu możemy dostarczać bardziej spersonalizowane treści, które to mogą cię zainteresować” – Twitter zapowiada na blogu. Co więcej, w okienku mobilnej aplikacji Twittera znajdziemy ikonkę informującą o „śledzeniu zainstalowanego oprogramowania”.

Jeśli jednak mimo to nie jesteście chętni do ujawniania tych informacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twitterowi uniemożliwić ich zbieranie. Wystarczy wejść w ustawienia konta i odznaczyć odpowiednią opcję.

Źródło: TechSpot

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Ta, jak ktoś zainstaluje se na androidzie apke z porno to będzie miał reklamy, a gorzej jak jeszcze inni to zobaczą :D
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Nie wiedza juz jak ludziom bardziej truc dupe reklamami i wpadaja na takie pomysly. Google jest arcymistrzem takich zagrywek.
   • avatar
    Skaza
    3

    Nie rozumiem w jaki sposób, zbieranie podobnych informacji, może usprawnić funkcjonowanie Twittera lub innych serwisów... Nie brzmi to zbyt wiarygodnie.

    • avatar
     wizdar
     2
     To mnie właśnie denerwuje w androidzie, zresztą chyba w każdym smartfonie bez root'a. To aplikacje decydują do czego mają dostęp a nie użytkownik.
     Użytkownik ma tylko wybór: zainstalować lub nie.