Ciekawostki

Twitter bez grupy ekspertów doradzających w kwestiach bezpieczeństwa

przeczytasz w 1 min.

Twitter rozwiązał swoją Radę ds. Zaufania i Bezpieczeństwa - grupę doradczą złożoną z około 100 niezależnych organizacji obywatelskich, praw człowieka i innych, którą firma utworzyła w 2016 roku między innymi w celu rozwiązania problemu mowy nienawiści.

Twitter nie ma już Rady ds. Zaufania i Bezpieczeństwa

Twitter ogłosił, iż rozwiązuje swoją Radę ds. Zaufania i Bezpieczeństwa, uznając, iż nie jest to najlepsza struktura do „pracy nad rozwojem produktów i polityki”. Zasiadali w niej eksperci, doradzający firmie w kwestiach bezpieczeństwa w Internecie i innych ważnych tematach, w tym nękania oraz wykorzystywania seksualnego dzieci.

Jak podaje serwis CNN, rada miała spotkać się z przedstawicielami Twittera w poniedziałek wieczorem, jednak na krótko przed spotkaniem firma poinformowała grupę mailowo, iż zostaje ona rozwiązana. Nastąpiło to zaraz po tym, jak trzech członków rady ogłosiło rezygnację w publicznym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. Stwierdzili w nim, iż „wbrew twierdzeniom Elona Muska bezpieczeństwo i dobre samopoczucie użytkowników Twittera spada”.

W e-mailu napisano, że Twitter „ponownie ocenia, jak najlepiej wnieść zewnętrzne spostrzeżenia”, a rada „nie jest najlepszą strukturą do tego”.

Nasza praca nad uczynieniem Twittera bezpiecznym, informacyjnym miejscem będzie przebiegać szybciej i bardziej agresywnie niż kiedykolwiek wcześniej, a my nadal będziemy przyjmować wasze pomysły dotyczące tego, jak osiągnąć ten cel.

Rada oferowała wskazówki, w jaki sposób Twitter może lepiej zwalczać nienawiść, nękanie i inne problemy, jednak nie miała żadnych uprawnień decyzyjnych i nie przeglądała konkretnych sporów dotyczących treści. Wkrótce po zakupie Twittera pod koniec października Elon Musk powiedział, że utworzy nową „radę moderacji treści”, która pomoże w podejmowaniu ważnych decyzji, jednak później zmienił zdanie.

Źródło: cnn.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nibynóżka
  8
  Przekaz tego artykułu miał być taki: "zły Musk nie chce walczyć z nękaniem i wykorzystywaniem seksualnym dzieci". Ale tak naprawdę wywalono osoby męskie, żeńskie i niebinarne, które zajmowały się "mową nienawiści". Co to jest "mowa nienawiści"? To mówienie wszystkiego, co się lewactwu nie podoba. I oczywiście lewactwo zasłania się dziećmi. Wiadomo, że nic im tak nie leży na sercu jak los dzieci. Oczywiście tylko tych, które zdążyły się urodzić
  • avatar
   Kasuja Wpisy Automatem
   0
   niech kupi fejsbóka :)