Internet

Twitter udostępni transmisje na żywo?

przeczytasz w 1 min.

To wydaje się najrozsądniejszym uzasadnieniem przejęcia przez Twitter firmy Periscope.

Twitter Periscope

Wygląda na to, że Twitter jest kolejnym graczem, który zapragnął oferować użytkownikom funkcję transmitowania wideo na żywo. To wydaje się najrozsądniejszym uzasadnieniem przejęcia firmy Periscope.

Periscope to bardzo młoda, ośmioosobowa firma, która tak naprawdę nie wypuściła na rynek jeszcze żadnego produktu. Wiemy jednak, że od jakiegoś czasu pracuje nad aplikacją mobilną do prowadzenia transmisji wideo na żywo. Przejęcie jej zostało oficjalnie potwierdzone przez Twittera, który nie ujawnił niestety żadnych szczegółów dotyczących transakcji.

Nie wiemy zatem ile Periscope kosztował internetowego giganta (choć według źródeł TechCrunch mówimy tutaj o kwocie rzędu 100 milionów dolarów, w co ciężko jednak uwierzyć). Nie wiemy też czy Twitter zamierza pozostawić produkt w formie samodzielnej aplikacji (tak, jak zrobił to z Vine), czy też narzędzie zostanie wdrożone do mikrobloga. 

Twitter zaczynał jako tekstowa platforma mikroblogowa. Dziś dodatkowo oprócz zdjęć użytkownicy mogą też publikować klipy wideo o długości do 30 sekund. Opcja transmisji na żywo pewnie byłaby mile widziana. Rozwiązanie mogłoby być przydatne dla kanałów informacyjnych, a celebrytom pozwoliłoby przybliżyć się do fanów.

Źródło: DigitalTrends, Business Insider, TechCrunch

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!