Ciekawostki

Twitter na początku drogi do (jeszcze) większych zmian

przeczytasz w 1 min.

Na Twitterze pojawią się kolejne nowości, zapowiedziane już jakiś czas temu przez Elona Muska. Miliarder zaznaczył, iż jest to początek większych zmian w interfejsie serwisu.

Zmian na Twitterze ciąg dalszy

Od czasu przejęcia Twittera przez Elona Muska w serwisie sporo się dzieje, choć niektóre zmiany nie przysparzają miliarderowi popularności. Kontrowersje wzbudziła między innymi nowa cena za abonament Twitter Blue, a wraz z nią kwestia weryfikacji kont. Subskrypcja musiała zostać na pewien czas wyłączona i powróciła na początku grudnia w nowej odsłonie. Użytkownicy, którzy zdecydują się na płatność, zyskują nie tylko zweryfikowane konto, ale też między innymi możliwość edycji tweetów.

Miesiąc temu Twitter zapowiedział wprowadzenie kolejnych zmian na platformie. Ogłoszona wówczas opcja przechodzenia pomiędzy wpisami polecanymi, a tymi pochodzącymi z obserwowanych profili poprzez przesuwanie obrazu w lewo lub prawo pojawi się już w tym tygodniu. Prawdopodobnie trafi ona do aplikacji Twittera na smartfony i tablety.

Jak zapowiedział Elon Musk w swoim wpisie na Twitterze, jest to pierwsza część znacznie większych zmian w interfejsie użytkownika. W kolejnym tygodniu ma pojawić się opcja dodania wpisów do ulubionych. Funkcja będzie widoczna w menu „szczegóły", rozwijanym po kliknięciu w trzy kropki (prawy górny róg tweeta).

Co więcej, na początku lutego udostępniona zostanie opcja dodawania długich tweetów, o których miliarder mówił już w listopadzie. Długość wpisów zwiększy się z 280 do 4 tys. znaków.

Co sądzicie o zapowiedzianych zmianach? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: twitter

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adrianwo
  1
  ZABIĆ MUSKA i już!
  • avatar
   Abgan
   0
   4 tys. znaków - ciekawe skąd taki limit? Dekadę temu taki był limit pola VARCHAR w kilku bazach danych (MySQL i MS-SQL), Oracle oczywiście miał po swojemu (4000 bajtów, jeśli używasz UTF-8 to se sam policz ile znaków Ci się zmieści :D).

   A dzisiaj czemu akurat 4000? Przecież Twitter nie robił usage study, testów różnych długości, by zobaczyć jak długie tweety angażują czytelników... A pewnie dane i tak przechowują w jakimś NoSQL, więc limity są zupełnie inne :-)