Oprogramowanie

Twórca Apple wierzy w Androida

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Chwali i nie tylko - Steve Wozniak wierzy, że wkrótce Android przegoni popularnością system operacyjny znajdujący się w rękach Apple.

  Warto przeczytać:
 

iOS wyprze lub zastąpi Mac OS?

Na taki stan rzeczy wskazują oczywiście liczby. System operacyjny Google jest bardzo chwalony i zyskuje masę sympatyków, a ponadto jest platformą otwartą - kiedy iOS trafia wyłącznie do produktów Apple (iPhone'a i iPada), Android zaprzyjaźnił się z Samsungiem, HTC, LG, Motorolą i kilkoma mniejszymi firmami.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, obecnie pozostający z firmą w relacjach podobnych do relacji Zbigniewa Bońka z PZPNem wierzy, że bitwę o smartfony wygra Android. Nazywa system Google ofertą dla mas, przyrównując go do komputerowego Windowsa. Uczciwie przyznaje - telefony Apple są najsolidniejsze, ale konkurencyjne urządzenia dzięki Androidowi zyskują masę możliwości.

W dalszej części rozmowy z holenderskim dziennikiem Wozniak wierzy, że Nokia mimo złej passy ostatecznie ponownie stanie się ważnym graczem na smartfonowym rynku. Trafnie też upatruje przyczynę sukcesu iPhone'a w boomie na dotykowe wyświetlacze. Dowiadujemy się także, że Apple swój pierwszy telefon zbudowało już w 2004 roku - współpracując z pewną japońską firmą. Ostatecznie produkt nie okazał się jednak na tyle satysfakcjonujący, by wprowadzić go na rynek, a świat musiał poczekać na nowy projekt Jobsa jeszcze kilkadziesiąt miesięcy.

Źródło: Daily Tech

Polecamy artykuły:    
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
G eForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darek11
  Tworca apple powiedzial ze android jest ok, wierzy w nokie. niedawno byl news jak to szef noki powiedzial ze android to jak sikanie w majtki. Dwie rozne firmy i zupelnie inne poglady:D
 • avatar
  Konto usunięte
  Mały błąd :

  kiedy iOS trafia wyłącznie do produktów Apple (iPhone'a i iPada), Android zaprzyjaźnił sięz Samsungiem, HTC, LG,
 • avatar
  d i l
  Lepiej jakby wierzył w Boga, bo z każdym hamburgerem się do niego zbliża :P