Ciekawostki

Twórca iPodów odchodzi z Apple...

przeczytasz w 1 min.

Czy kojarzycie Tony'ego Fadella z Apple? Jeśli nic Wam nie mówi to nazwisko, to śpieszymy donieść, że jest to postać, która w 2001 we współpracy z Apple zainicjowała i stworzyła pierwszego iPoda. Dziś chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest odtwarzacz iPod. Po siedmiu latach obecności urządzenia na rynku zdołał on niemal całkowicie „wygryźć” z rynku tak poważnych konkurentów jak Sony. Wielu z Was z pewnością pamięta jeszcze jak ważną rolę na rynku przenośnych odtwarzaczy odgrywał kiedyś Walkman firmy Sony.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Tony Fadell odchodzi z firmy. Co prawda nie oznacza to, że twórca iPodów całkowicie zrywa z Apple. Z komunikatu jaki podała firma wynika, że Fadell nadal będzie doradzał Jobsowi. Jako główny powód odejścia Tony'ego podano względy rodzinne. Co ciekawe, z Apple rozstanie się również żona Fadella – Danielle Lambert. Dotychczas pełniła ona funkcję szefa działu personalnego.

W tym momencie warto zastanowić się jak będzie wyglądać przyszłość odtwarzacza iPod. Tego oczywiście dowiemy się zapewne już w przyszłym roku. Apple średnio co 12 miesięcy odświeża swoje odtwarzacze. Zapewne nowych pomysłów powinniśmy upatrywać w nowej generacji odtwarzaczy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!