Gry komputerowe

Twórcy Dishonored i Prey przygotowują Weird West, kolejny oryginalny tytuł

przeczytasz w 1 min.

Na gali The Game Awards promowano nie tylko gry, o których powstawaniu dowiedzieliśmy się już wcześniej. Pojawiło się również kilka zupełnych nowości, między innymi Weird West.

Weird West to gra anonimowego jeszcze WolfEye Studios, ale w jego składzie znajdziemy dobrze znane nazwiska

O pracującym nad grą WolfEye Studios po raz pierwszy usłyszeliśmy zaledwie kilka tygodni temu. To dziecko Raphaela Colantonio, który przez wiele lat z powodzeniem dowodził Arkane Studios i miał udział w takich produkcjach jak Dishonored i Prey. Pociągnął za sobą kilku zaufanych współpracowników, w związku z czym skala talentu w anonimowym na szerszych wodach studiu jest naprawdę duża. Czy potwierdzi to już debiutancka produkcja?

Weird West przeniesie graczy na Dziki Zachód, ale w alternatywnej, wykreowanej przez twórców wersji. Klimat będzie zdecydowanie cięższy od tego chociażby z westernów, a prócz stróżów prawa i rewolwerowców można będzie spotkać „fantastyczne”, ale niezbyt przyjaźnie nastawione stworzenia.

Klasyczne RPG, na które możemy jeszcze trochę poczekać

Pod względem mechaniki rozgrywki należy nastawiać się na klasyczne RPG. Wszystko prezentowane będzie w rzucie izometrycznym.

Do wyboru oddanych zostanie kilku zróżnicowanych bohaterów, można będzie zdecydować się na zabawę w pojedynkę lub w zespole. Podejmowane decyzje mają mocno odbijać się na dalszym rozwoju fabuły. I to niestety wszystkie informacje, którymi podzielili się twórcy.

Weird West

Data premiery, nawet wstępna, nie jest jeszcze znana. Nie podano nawet listy platform docelowych, na ten moment należy zatem traktować Weird West jako grę na wyłączność PC.

Źródło: DevolverDigital

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!