Ciekawostki

Uber Eats już w 7 polskich miastach

przeczytasz w 2 min.

Łódź jest siódmym miastem w Polsce, w którym dostępna jest usługa Uber Eats. Aplikacja od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem, a teraz trafia do kolejnych użytkowników, którzy mogą docenić jej atuty.

Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Sopot, Gdańsk oraz Łódź – usługa Uber Eats jest już dostępna w siedmiu miastach na terenie naszego kraju.  

Uber Eats: Łódź dołącza do usługi

Łódź jest siódmym polskim miastem, w którym działa Uber Eats. Mieszkańcy i osoby przebywające w tym mieście od dziś (8 marca) mogą zamawiać dania z ponad 70 restauracji, które dotrą pod wskazany adres w mniej więcej 32 minuty. 

Nowi użytkownicy, którzy zainstalują aplikację Uber Eats na smartfonach z Andoidem lub iOS-em, a następnie w zakładce „Promocje” wpiszą kod EATSLODZ, będą mogli skorzystać z trzech darmowych dostaw, o ile tylko złożą zamówienia w ciągu miesiąca. 

Uber Eats aplikacja

Podobnie jak w pozostałych lokalizacjach, usługa Uber Eats dostępna jest codziennie od godziny 11.00 do 23.00. Co charakterystyczne, nie ma minimalnej kwoty zamówienia, a koszt dostawy nigdy nie przekracza 7 złotych i 99 groszy. 

Oficjalny komentarz 

Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, komentuje:

„Cieszymy się, że polska stolica filmowa dołącza do grona sześciu miast, których mieszkańcy mogą wygodnie zamawiać jedzenie w dostawie z lokalnych restauracji dzięki Uber Eats. Jesteśmy przekonani, że nasza platforma pozwoli łodzianom lepiej poznać smak ich miasta, ciesząc się nim w domu czy w pracy.

W Polsce Uber Eats działa od 2 lat. Przygodę z naszym rynkiem zaczynaliśmy w Warszawie, gdzie co druga restauracja nie miała u siebie aktywnej opcji dostawy. Dzisiaj, w przypadku wielu współpracujących z nami lokali, zamówienia złożone za pośrednictwem naszej platformy stanowią nawet 30 proc. ich dziennego obrotu. 

Uber Eats dostawa

Warto odnotować, że restauracje nie ponoszą żadnego kosztu związanego z logistyką takich dowozów. To tylko niektóre z powodów, dla których 9 na 10 restauracji po 6 miesiącach współpracy z nami nadal chce ją kontynuować”.

Ciekawe statystyki Uber Eats w Polsce

Uber Eats działa w naszym kraju od dwóch lat. Z tej okazji właściciele usługi podzielili się kilkoma ciekawostkami:

 • najchętniej zamawiane dania to Pad Thai, wegański kebab i burgery,
 • jeden użytkownik złożył w 2018 roku rekordową liczbę 534 zamówień,
 • największe jednorazowe zlecenie składało się z 70 dań,
 • Uber Eats już po pierwszym miesiącu obecności w Polsce miało ponad 50 tysięcy użytkowników.
 • trzy najpopularniejsze restauracje w Warszawie, Krakowie i Poznaniu to odpowiednio To To Pho, Vegab i Gołe Baby.

Źródło: Dfusion, Uber

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stalkerpl
  -5
  co za radość, w kolejnym mieście można zamówić żarcie które z reguły dostarczy ciapaty z bliskiego wschodu, szampan już się chłodzi
  • avatar
   bonio89
   0
   Wegański kebab really?