Ciekawostki

Uber nawiązuje współpracę z Facebookiem, a Google chce go wygryźć

przeczytasz w 1 min.

Branża usług transportowych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Co nowego u Ubera i dlaczego wspominamy o Google?

Uber FB

Uber z miesiąca na miesiąc zyskuje popularność i także w Polsce nie brakuje jego zwolenników. Już wkrótce jego usługi staną się jeszcze atrakcyjne i powszechnie dostępne – wszystko to dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Facebook. Jej owocem będzie możliwość wyznaczenia trasy i zamówienia transportu bezpośrednio z poziomu komunikatora Messenger. Oznacza to, że skorzystamy z usługi bez konieczności pobierania i uruchamiania dodatkowej aplikacji.

Opcja nazywa się Transportation i jest dostępna w najnowszej wersji komunikatora Messenger. Jak to działa? Po wybraniu miejsca docelowego wystarczy, że klikniemy ikonkę samochodu i potwierdzimy chęć zamówienia kierowcy Uber. Następnie do momentu jego przyjazdu będziemy otrzymywać aktualizacje na temat jego statusu, a już wewnątrz „taksówki” będziemy mogli śledzić trasę przejazdu. Po wszystkim za pomocą tej samej aplikacji Messenger zapłacimy za usługę.

Obecnie z usługi Transportation skorzystać mogą wyłącznie użytkownicy na terenie Stanów Zjednoczonych, ale w planach jest zmiana tego stanu rzeczy. Kiedy dokładnie ona nastąpi i czy Polska jest uwzględnia – nie wiadomo.

Z drogi Uber, Google jedzie

Choć na rynku istnieją konkurencyjne dla Uber usługi, to w większości są to bardzo mali (często nawet wyłącznie lokalni) operatorzy. Sytuację tę chce zmienić Alphabet, który zamierza wyodrębnić projekt Google Car i stworzyć na jego podstawie nową firmę zajmującą się rozwojem autonomicznych pojazdów – tak przynajmniej twierdza źródła agencji Bloomberg.

Google Car

Już w przyszłym roku samokierujące się „taksówki” Google – zarówno małe autka, jak i vany – mogą wyjechać na drogę (oczywiście na razie tylko w Stanach Zjednoczonych). Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Uber także może pracować nad technologią jazdy autonomicznej – czyżby więc to właśnie taksówki bez kierowcy miały być przyszłością tej branży? I czy Google/Alphabet faktycznie ma szanse, by zdominować kolejny sektor?

Źródło: Facebook, Uber, Digital Trends, Bloomberg, TechCrunch

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Snack3rS7X
  1
  Jak najszybciej wprowadzajcie automatyczne taksówki tylko potem nie czujcie się okradzeni, okazja czyni złodzieja, sam bym maszynie nie zapłacił tylko za darmo się przejechał, w końcu to nawet nie ma uczuć
  • avatar
   michael85
   0
   Odkąd Uber agitował na rzecz importu terrorystów do Europy odtąd skończyło się moje zainteresowanie tą firmą i jej projektami.
   • avatar
    michael85
    -1
    Odkąd Uber agitował na rzecz importu terrorystów do Europy odtąd skończyło się moje zainteresowanie tą firmą i jej projektami.
    • avatar
     miedzianek
     0
     Rozumiem, że już w PL jest?

     Jak wygląda sprawa z licencją? Bo na zwykłą taxi trzeba robić
     Jak wygląda sprawa zatrudnienia, oni zatrudniają(zlecenie/o pracę), czy zakładam działalność?
     Auta dają czy swoimi się jeździ?
     Kasa fiskalna potrzebna?
     • avatar
      michael85
      0
      Ale mi się zaspamowało. Nie mogę sksować?
      • avatar
       kerios83
       0
       No i pieknie, panstwo chce kasy ze wszystkiego to dostaje fige z makiem :)

       Ja wole co prawda jak obsluguja mnie ludzie (np nie korzystam z wplatomatow, bankomatow itp.) ale jezeli okrada ich przy tym panstwo to przesiadam sie na maszyny :) Zmusza to ludzi do przejscia w szara strefe i ograniczenia zapedow panstwa. Panstwo nie dosypie juz np urzednikow... chodz nadal wezmie porzyczke na nasze dzieci ^^ Pytanie tylko czy za jakis czas taka porzyczke dostanie :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Aktualnie działający kod promocyjny na darmowy przejazd! Kod jaki trzeba wklepać póki się promocja nie skończy to: WRTYWBFRUE.