Ciekawostki

Za przejazd Uberem zapłacisz gotówką

przeczytasz w 1 min.

W aplikacji Uber pojawiła się nowa opcja płatności za przejazdy. We wszystkich miastach, w których działa usługa, można już korzystać w tym celu z gotówki.

Choć Polki i Polacy lubią Ubera, to ze względu na swoją politykę właściciele usługi tracili wielu potencjalnych klientów w naszym kraju. Dla niektórych osób kłopotem było bowiem to, że za przejazd dało się zapłacić wyłącznie bezgotówkowo. Dobra wiadomość jest taka, że to już przeszłość.

Polski oddział firmy Uber wystartował z akcją #PłaćJakChcesz, przygotowaną z okazji tego, że za przejazdy można już płacić fizycznymi pieniędzmi. Oczywiście nadal można dokonywać opłaty za pomocą karty płatniczej lub usługi mobilnej (takiej jak Google Pay) – stąd właśnie tytuł tej kampanii.

Niezależnie od wybranej formy płatności zasady są te same: koszt przejazdu jest znany już podczas składania zamówienia, a sama transakcja jest rejestrowana w elektronicznym systemie Uber. Aby wybrać preferowaną metodę, należy wejść w Menu > Płatność > Dodaj formę płatności.

Uber gotówka app

Nowa opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników w Polsce korzystających z Ubera już teraz (a jest ich ponad 1,5 miliona), jak i tych, którzy dopiero zaczną. Płatność gotówką jest akceptowana we wszystkich miastach, w których działa usługa, a więc: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście i konurbacji górnośląskiej. 

„Wprowadzenie płatności gotówkowych za przejazdy z Uberem we wszystkich polskich miastach, w których dostępna jest nasza aplikacja, pozwoli jeszcze większej liczbie mieszkańców na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się” – komentuje Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Z naszych analiz wynika, że raptem 30 proc. osób, które chciałyby korzystać z Ubera posiada karty kredytowe czy debetowe. Chcąc rozszerzyć dostępność naszej platformy wśród tych użytkowników, którzy preferują płatności gotówkowe, zdecydowaliśmy się udostępnić takie transakcje wszystkim użytkownikom Ubera w Polsce” – dodała.

Źródło: Uber, d*fusion

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  3
  Ktoś kto nie rozumnie o co w tym chodzi może się ucieszyć ale... To nie jest pomysł Ubera. To kolejny krok by wykończyć Uber w Polce. Bo sokoro można płacić gotówką to kierowcy muszą mieć kasy fiskalne. Zaczęło się od cyrku z licencjami a teraz będą kasy fiskalne. To kumuluje koszty, które są nakładane bezpośrednio na kierowców Uber. Złotówy się cieszą ale i tak jeszcze długa droga do wyeliminowania Uber z polskiego rynku.
  • avatar
   Yamaraj6
   -1
   Ale nie rozumiem po co płacić gotówką, karta jest połączona, zamawiam, jadę, płaci się samo ja się niczym nie przejmuję. Płacić pieniądzem to można było 100 lat temu jak nie było smartfonów.