Gry na konsole

Ubisoft może wkrótce zapomnieć o grach na PS3 i Xbox 360

przeczytasz w 1 min.

Zanosi się zatem na to, że rok 2015 będzie ostatnim, w którym Ubisoft wyda duże (jakiekolwiek?) gry na starsze konsole.

Ubisoft gry PS3 Xbox 360

Po premierze konsol Xbox OnePlayStation 4 wszyscy producenci gier jednym głosem zapewniali, iż nie zapomną o graczach korzystających ze starszych platform. Wygląda jednak an to, że powoli trzeba będzie się z takich deklaracji wycofywać, a jako pierwszy robi to już teraz Ubisoft.

Wprawdzie na tę chwilę wszystko wygląda jeszcze dobrze. Właściciele PlayStation 3 i Xbox 360 otrzymają w tym roku przecież zarówno nową część serii Assassin's creed jak i Far Cry 4. Za jakiś czas powodów do zadowolenia może jednak zabraknąć.

Yves Guillemot, CEO Ubisoftu, stwierdził w ostatnim wywiadzie, iż w przyszłym roku cały jego zespół dużo bardziej poświęci się nowym platformom. Po 2015 roku może natomiast już całkowicie zapomnieć o wydawaniu tytułów na poprzednią generację konsol.

"Widzimy, że ten rok jest jeszcze dobry dla PS3 i Xbox 360. W przyszłym roku skupimy się jednak na nowym sprzęcie, ponieważ widzimy, że bardzo szybko się on sprzedaje. Po roku 2015 trudno będzie tworzyć gry dla starszych konsol."

Zanosi się zatem na to, że rok 2015 będzie ostatnim, w którym Ubisoft wyda duże (jakiekolwiek?) tytuły na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: vg247

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lysycoprobo
  25
  no i dobrze po co się cofać do starych konsol zresztą te nowe też zbyt nowoczesne nie są :P
  • avatar
   chrisu1982
   6
   czas najwyzszy, pomijajac fakt, ze mam ps3 i x360 to jednak jak juz gram to w perelki ala gears of war/forza czy uncharted/god of war, niech sie zajma ex-ami na nowe konsole
   • avatar
    Dooku
    3
    Jak cena PS3 jeszcze spadnie to chyba sobie sprawie żeby w w God of War i parę innych tytułów pograć, bo rynek nowych gier jakoś ostatnio nie zachwyca, albo ja się starzeje ;).
    • avatar
     carl22
     1
     Może wreszcie coś się ruszy
     • avatar
      ZombaL
      0
      Dokładnie, jaki jest sens pchać się w starocie.
      • avatar
       SoulRak3r
       0
       dopiero pod koniec 2015? oloboga. Powinni zająć się tworzeniem tylko na nowe konsole - przecież te stare architektury to masakra dla devsów.
       • avatar
        wdowa94
        0
        Jest nowa generacja, dzięki której w końcu miało coś ruszyć, a jest tak samo jak było. Jedyna różnica, to większa ilość shaderów z dokładniejszym próbkowaniem i to wszystko.
        W modelowaniu nie zmieniło się nic od dobrych 5 lat, w efektach cząsteczkowych jest zastój od co najmniej 2, a już nie mówię o renderingu, który w ogóle się nie zmienił od czasów wprowadzenia Global Illumination.

        Teraz ja, mając nadzieję, że w końcu sprzęt w moim PC przyda się do czegoś porządnego z faktu nowych konsol, czytam co chwila o samych remasterach, czy grach wychodzących równolegle na starą i nową generację (czyli gra zrobiona na starą konsolę i od razu zremasterowana na nową)...

        Teraz czekam na GTA V, gdzie wiążę spore nadzieje w tym, że nie będzie remasterem GTA V na starą generację
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         Troche głupota, że tak często trzeba te ps i xbox zmieniać bo producenci gier nie tworzą już na to...
         • avatar
          prime27pl
          -4
          Jeszcze im bokiem ta decyzja wyjdzie , mnóstwo ludzi ma stare konsole.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Spokojnie, jeszcze przez lata będzie doić konsolowców. Ogólnie tak odpaliłem sobie na x360 GTA V i przeżyłem szok. Tekstury są tak niskiej jakości jakbym grał na low w GTA IV. Jak można grać w taką pikselozę?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            I bardzo dobrze po co się w to starocie pakować.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             liczy się po prostu kasa. dany tytuł na kolejną konsolę to dodatkowy koszt wytworzenia. jeśli rynek zbytu się kurczy bo stare konsole trafiają do piwnicy, to i zysk z dodatkowej platformy się zatraca. jak na razie konsole mają tylko jedną zaletę. włącza się i działa. nie ma takiej zabawy jak z windowsami na PC. jednak PC nie ma "generacji" które uniemożliwiają uruchomienie różnych gier na nowszym czy starszym sprzęcie, dlatego ten rynek przebija konsole.

             ponadto ze względu na marketing, funkcjonalność konsol jest uboga i to bardzo. dużo wyższą już mają tablety :)