• benchmark.pl
 • Gry
 • Ubisoft przesuwa premiery swoich gier. Splinter Cell: Conviction jedną z nich
Gry

Ubisoft przesuwa premiery swoich gier. Splinter Cell: Conviction jedną z nich

przeczytasz w 1 min.

Wczorajsze popołudnie okazało się mało łaskawe dla wszystkich fanów Sama Fishera i najnowszej części jego przygód w grze Splinter Cell: Conviction. Firma Ubisoft podała bowiem w swoim raporcie finansowym , iż debiut tejże produkcji zostaje przesunięty na czwarty kwartał aktualnego roku fiskalnego, który przypada w okresie od stycznia do końca marca 2010 roku. Wraz z nowym Splinter Cell'em podobny poślizg zaliczył także przygotowywany z myślą o konsoli Nintendo Wii - Red Steel 2. Innymi tytułami, które nie trafią na rynek we wcześniej zapowiadanych terminach są Ghost Recon 4I Am Alive. Te produkcje przesunięte zostały na rok fiskalny 2010-2011, co oznacza że nie zobaczymy ich wcześniej niż kwietniu 2010 roku.

Jak dowiedział się serwis Joystiq.com tak spory poślizg w przypadku Splinter Cell: Conviction i Red Steel 2 czyli gier, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ubisoftu winny znajdować się już w ostatniej fazie produkcji, spowodowany jest chęcią odpowiedniego "doszlifowania" obu tych tytułów. Tak przynajmniej twierdzi prezes Ubisoftu - Yves Guillemont, który wyjaśniając całą sytuacje podał również, że prośba o dodatkowy czas na podrasowanie jakości obu gier wyszła od zespołów zajmujących się nimi. Prezes nie ukrywał jednak, że jednym z powodów zaakceptowania przedłużenia prac nad tymi tytułami i przeniesienia ich premiery na pierwsze miesiące 2010 roku była chęć polepszenia wyników ich sprzedaży, które jego zdaniem mogłyby znacznie ucierpieć przez nagromadzenie hitów w okresie świątecznym. I chociaż wydaje się to dość dziwnym tłumaczeniem (ostatnimi czasy pojawia się nazbyt często) to jednak coś w tym może być.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  0
  A ten Red Steel 2 miał być sprzedawany wraz z tą panią ? :)
  • avatar
   Darodaredevil
   0
   Oni chyba przesuwają wszyscy już razem te terminy żeby jedna firma nie była lepsza od drugiej.. Psychologiczny efekt domina..
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    Debile i tyle, za dużo tych przesunięc jest już, na okres przedświąteczny wyjdzie kilka tytułów i zbiją kasę, a na wiosnę wyjdzie cała plejada gier i g..no zarobią :D
    • avatar
     Radical
     0
     Tu nie chodzi o nagromadzenie tytułów tylko i jeden konkretny: Call of Duty: Modern Warfare....