• benchmark.pl
 • Ubuntu
 • Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver” już jest - nowa wersja do pobrania
Systemy operacyjne

Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver” już jest - nowa wersja do pobrania

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z planem pod koniec kwietnia światło dzienne ujrzało Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver”. Nowa wersja popularnej linuksowej dystrybucji jest już dostępna do pobrania w kilku różnych wariantach.

Udostępniona została nowa odsłona znanej i lubianej linuksowej dystrybucji. Można już pobierać Ubuntu 18.04 LTS w kilku różnych wersjach dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkowników.

O tym, jakie nowości wprowadza najnowsze wydanie Ubuntu (które będzie wspierane aż do 2023 roku) pisaliśmy już wcześniej – zobacz co nowego w Ubuntu 18.04 „Bionic Beaver”. W ładny sposób wszystkie te zmiany podsumował jednak także serwis OMG!Ubuntu, więc umieszczamy przygotowany przez jego ekipę, niespełna 4-minutowy film poniżej:

Ubuntu 18.04 LTS można w standardowy sposób zaktualizować z wersji 16.04 LTS lub 17.10. Oczywiście można też pobrać obraz z instalatorem. Poniżej znajdziecie linki do poszczególnych wersji.

Pobieranie Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver” (download):

Ubuntu pulpit

Źródło: Ubuntu, Softpedia, OMG!Ubuntu

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  grudzio
  1
  Kiedy na linuxie będzie się dało zagrać bezproblemowo w każdą grę tak samo jak na windowsie, będzie można zainstalować każdy program który jest na windowsie, będą sterowniki do tego samego sprzętu i tak samo funkcjonalne to wtedy nastąpi koniec Windows. Gdybym był szefem Microsoftu wydawałbym olbrzymie pieniądze i płacił ogromne łapówki żeby to nigdy nie nastąpiło.
  • avatar
   stigar
   0
   "Ubuntu 18.04 LTS można w standardowy sposób zaktualizować z wersji 16.04 LTS"

   Nie, nie można.
   Będzie można gdy wyjdzie 18.04.1.
   Czyli gdzieś pod koniec lipca.
   • avatar
    jeomax.co.uk
    -5
    W linuchach nic ciekawego od czasow Compiza sie nie pojawilo, co najwyzej kilka bledow w kernelach ;-)