• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Ukraina trolluje Rosję. Chcą wpisać krążownik Moskwa jako podwodne dziedzictwo kulturowe
Ciekawostki

Ukraina trolluje Rosję. Chcą wpisać krążownik Moskwa jako podwodne dziedzictwo kulturowe

przeczytasz w 1 min.

Ukraina już nie raz udowodniła, że nie tylko nie boi się rosyjskiego najeźdźcy, ale nawet z niego drwi. Dobrym tego przykładem są dalsze plany co do zatopionego krążownika Moskwa.

Zatopienie krążownika Moskwa było jednym z najważniejszych wydarzeń trwającej wojny. Ukraińskie wojska w sprytny sposób zdołały zniszczyć jeden z najcenniejszych statków we Flocie Czarnomorskiej (a przy okazji pozbyć się kilkuset rosyjskich żołnierzy).

Jednostka była tak ważna, że... Ukraina ma co do niej dalsze plany.

Ukraina wpisuje krążownik Moskwa jako podwodne dziedzictwo kulturowe

Ukraiński rząd chce zarejestrować spoczywający na dni Morza Czarnego wrak krążownika Moskwa jako narodowe podwodne dziedzictwo kulturowe. Tym samym miałby on dołączyć do takich pozycji, jak m.in. wrak transatlantyku Titanic, wraków Wielkiej Armady czy pozostałości po statkach Krzysztofa Kolumba.

Ciągle jednak mówimy o planach .Warto bowiem zaznaczyć, że konwencja o ochronie podwodnego dziedzictwa kulturowego definiuje podwodne dziedzictwo kulturowe jako „wszelkie ślady egzystencji ludzkiej mające charakter kulturowy, historyczny lub archeologiczny, które pozostawały całkowicie lub częściowo pod wodą, okresowo lub stale, przez co najmniej 100 lat”. Moskwa pozostaje pod wodą dopiero kilka dni.

Czy obiekt zostanie uwzględniony jako podwodne dziedzictwo kulturowe? Tego nie wiadomo (UNESCO nie prowadzi odrębnej listy takich obiektów). Jakby nie było, plany wpisania krążownika Moskwa na listę podwodnego dziedzictwa kulturowego to już wyższy level trollingu :-).

Źródło: Twitter @ Illia Ponomarenko, Wikipedia

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  que_pasa
  8
  Jak ruskim trollom nie pasuje to niech wracają do siebie na yandex
  • avatar
   PerfectDAY
   4
   To z pewnością obniży ruskom morale. Nie dość, że ich słynna łajba wylądowała na dnie to jeszcze skończy jako atrakcja dla nurków. He he
   • avatar
    Ruffriders1988
    -19
    Rzygać mi się chce od zasranych niusów o Ukrainie. Ukry i Ukry takie kozaki wielkie to niech sie tam biją z odrobina godności. Pozdrawiam wszystkich nie solidarnych z tymi jakby nie patrzeć wrogami polski i Polaków (nie jestem ruskim amatorem). Niedługo z Pl będzie kraj ukrów na legalu bo już my mamy tu mniejsze prawa niż oni. Masakra na portalu technologicznym publikujecie takie gówna, kogo to interesuje? Litości.
    • avatar
     youkai20
     -21
     Zmieniacie się ze strony o komputerach i nowych technologiach w stronę informującą o wojnie na Ukrainie. To mi nie pasuje. Od tego ostatniego są inne portale, od was wieje amatorszczyzną I tanią podnietą, a to, co poddajecie, jest tak "wiarygodne", że aż trzeba to weryfikować. Lepiej wróćcie do swojej prawdziwej roboty.
     • avatar
      Endriu
      -29
      Akurat Ukraina jest ostatnim krajem, który powinien w obecnej sytuacji z kogokolwiek trollować ;)