Technika wojskowa

Rosjanie wpadli w zasadzkę. Dwa transportery BMP-2 jeden po drugim wjechały na minę

przeczytasz w 1 min.

Wojna w Ukrainie przenosi się na wschód kraju, gdzie Rosjanie doznają poważnych strat. Ponoszone straty często są wynikiem poważnych pomyłek – tak było w przypadku zniszczenia dwóch bojowych wozów piechoty BMP-2.

Bojowy wóz piechoty BMP-2 – co to takiego?

BMP-2 to bojowy wóz piechoty, który powstał z myślą o współdziałaniu z czołgami. Pojazd został zaprojektowany w latach 80-tych w Związku Radzieckim i szybko stał się jedną z najpopularniejszych tego typu konstrukcji na świecie (jego użytkownikami była m.in. Rosja, Czechosłowacja, Polska, Niemcy, Ukraina, Białoruś, Bułgaria, a nawet Algieria, Angola, Irak, Kuwejt czy Indie).

BMP-2
BWP-2 użytkowany przez Federację Rosyjską (foto: Wikipedia)

Na wyposażeniu wozu znajduje się działko automatyczne 2A42 kalibru 30 mm oraz czołgowy karabin maszynowy PKT kalibru 7,62 mm. Załogę pojazdu stanowi dowódca, działonowy, kierowca, a oprócz tego może on przewozić maksymalnie siedmiu żołnierzy piechoty. Warto również dodać, że BMP-2 jest wozem pływającym.

BMP-2 to jeden z najpopularniejszych bojowych wozów piechoty na świecie - konstrukcja została zaprojektowana w 1980 roku i do dziś jest użytkowana w niektórych krajach

Rosjanie wpadli w zasadzkę – zniszczono dwa wozy BMP-2

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano zniszczenie dwóch rosyjskich bojowych wozów piechoty BMP-2. Wszystko przez poważny błąd kierującego.

Pierwszy z wozów wjechał na minę przeciwpancerną - radziecka konstrukcja nie jest odporna na takie ataki, zatem sprzęt został od razu zniszczony. Jeśli myśleliście, że w takiej sytuacji kierujący drugim pojazdem zachował ostrożność… to jesteście w błędzie. Drugi wóz próbował ominąć wrak pojazdu, ale też wjechał na minę i został zniszczony.

To nie pierwszy przypadek, gdy Rosjanie wykazują się nieudolnością na polu walki. Niedawno pisaliśmy dwukrotnym najechaniu czołgu T-72B na minę czy zniszczeniu kilkudziesięciu pojazdów przeprawiających się przez rzekę Doniec.

Źródło: Ukraine Leaks, Wikipedia

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

  niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
  • avatar
   Marek2704
   0
   No OK, to jak ten drugi pojazd powinien się zachować?
   • avatar
    danieloslaw1
    0
    To jest benchmark czy jakies military tech?
    • avatar
     force
     -4
     Po raz kolejny żenada. Przy okazji wojny umieszczacie materiały z wybuchami pojazdów w jakiejś pseudo kategorii "technika wojskowa" co nie ma nic wspólnego z portalem, byle tylko kliki były.
     • avatar
      JaneczekSzopen
      -5
      Na pewno maży ci się bycie bogatym, sławnym czy miec ogromne powodzenie u pięknych kobiet.
      Oto ja Jan Szopen światowej sławy ekspert rynku kryptowalut. Najznamienitrszg z najznamienitrsych! Biorę udział w najlepszych imprezach na rynku kryptowalut na całym swiecie. W rym miesiącu byłem już w Los Andzeles, San Fracisco, Tokio, i Honk Kongu a za tydzień lecę do Hawaje!
      Prowadzę tesz szkolenia online i za moje szkolenia pobieram 10000 tysięcy złotych!
      Zarobiłem na handlu kryptowalutami już 25 milionów$ i stałem się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce!
      Teraz postanowilem ze zupełnie za darmo zrobię milioneruw z ludzi takich jak wy biednych, nie mających żadnych perspektyw przed sobą, co wiążą koniec z końcem.
      Mam dla ciebie do wykonania proste zAdanie za które niechce pieniędzy! Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz za darmo 25$ w kryptowalucie Cro na pierwsze zakupy kryptowalut.
      Zobaczysz rze już za tydzień zarobisz swój wymarzony pierwszy milion! Nie robię takich akcji. Zesto dlatego skorzystaj póki morzesz. Miliony dolarów na ciebie czekają az je zgadniesz!
      Ja tym czasem pakuje walizki i lecę do Perth w Australii na spotkanie biznesowe branży kryptowalut. Mam już zarezewony pięciogwiazdkowy hotel, spotkam tam biznesmenów, polityków, celebrytow mówiąc sama śmietanka towarzyska a po spotkaniach biznesowych jak zawsze w każdym miejscu na swiecie będą spotkania i dzikie orgie z pięknymi kobietami! Ty tez możesz żyć jak ja!!! Dlatego daj se szanse i wykorzystaj ten kod!!!
      jjey2xxs9c