Technika wojskowa

Sprytny atak jednostki Aerorozvidka – dron R18 niszczy czołgi T-72, BMP-3 i BMD-2

przeczytasz w 1 min.

Wojna w Ukrainie to pokaz walki dla najnowszego sprzętu. Często wykorzystywane jest tutaj także nietypowe uzbrojenie – dobrym tego przykładem jest najnowsze nagranie opublikowane przez jednostkę  Aerorozvidka.

Ukraińska Aerorozvidka obejmuje operatorów bezzałogowych statków powietrznych (tzw. dronów) – jednostka ma nieocenione zasługi w rozpoznaniu i atakowaniu rosyjskich jednostek. Duże znaczenie odgrywa tutaj dron R18, który pozwala niszczyć czołgi z zaskoczenia.

Niedawno pisaliśmy o celnym ataku Aerorozvidki na czołg T-72. Ostatnio jednostka opublikowała nowe nagrania wideo, na których zademonstrowano działanie drona na kolejnych pojazdach.

Ukraiński dron R18 niszczy rosyjskie czołgi T-72, BMP-3 i BMD-2

Tym razem celem ataku stał się czołg T-72B3 (w najnowszej wersji Obr 2016) oraz bojowe wozy piechoty BMP-3 i BMD-2 - dron nadleciał na wrogie pojazdy, a następnie zrzucił bomby.

Co prawda pierwszy atak okazał się nietrafiony, ale za drugim razem poszło znacznie lepiej - atak Aerorozvidki pozwolił zniszczyć lub poważnie uszkodzić pojazdy.

Dron R18 poważnym zagrożeniem dla rosyjskiego wojska

Dron Aerorozvidka R18

Warto tutaj zwrócić uwagę na broń Aerorozvidki. Dron R18 został od podstaw zbudowany przez ukraińskich konstruktorów. Urządzenie wyposażono w osiem wirników - sprzęt ma zasięg 4 km i może pozostawać w powietrzu przez 40 minut.

Dron R18 pozwala z zaskoczenia niszczyć opancerzone pojazdy wroga - jednostka Aerorozvidki chwali się najlepszymi tego typu akcjami

Warto dodać, że R18 może przenosić uzbrojenie o wadze do 5 kg – pozwala to na podczepianie bomb i zrzucanie ich na opancerzone pojazdy. Rozwiązanie daje możliwość ataku wroga z zaskoczenia (także w nocy).

Źródło: Ukraine Weapons Tracker, Spiegel (foto)

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bruner
  16
  Powiedzcie mi po jakiego Ch..... w tych filmach ta muzyka która rozdupca bębenki i pasuje jak g... do wentylatora
  • avatar
   NiemenCrystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
   • avatar
    OpusDei
    0
    Jest wojna, takie artykuły są naturalne, ale dlaczego pokazujecie wojnę jak jakiś stream czy gameplay?
    Dzień na froncie to sprowadza się do upolowania za pomocą drona kilku sprzętów ruskiej dziczy i zrobieniu fajnego video? Jakaś ”gimba” ma myśleć, że ”this is war”?
    Ukraińska prawda pokazuje tylko gameplye sukcesu, zwykli ukraińcy wysyłają sobie foty grozy, ruskie kłamstwa mają analogiczne materiały z okopami pełnymi ukraińskich trupów.
    Front się chyba ustabilizował ale giną równo obie strony i obecnie kojarzy mi się to z obrazem grozy w lekturze szkolnej Ericha Remarque’a. Można parafrazować -Na wschodzie bez zmian.
    Tak na marginesie ile osób z redakcji ma jakieś doświadczenie z bronią palną? Pozwolenie na broń kolekcjonerskie, myśliwskie lub sportowe?
    • avatar
     kskiba19
     0
     Z trzech wymienionych tylko jeden to czołg. Może zostawcie pisanie o tym konflikcie komuś kto choć trochę się przykłada do swojej pracy?