Gadżety

Uczyń z dziecka elektrownię dzięki tej skakance

przeczytasz w 1 min.

Nowy produkt firmy Uncharted Play pozwala sprawić, że dziecko może stać się źródłem odnawialnej energii.

Uncharted Play PULSE

Jeśli masz dzieci albo chociaż młodsze rodzeństwo bez wątpienia niejednokrotnie w swoim życiu czułeś się wyczerpany i pokonany po zabawie z nimi. Dzieci zdają się mieć nieograniczone pokłady energii. A jeśliby tak wykorzystać ten fakt i użyć ich energii w innym słusznym celu? Jeśli tylko ludzkość umiałaby magazynować energię wszystkich hałaśliwych dzieci z całego świata – problemy energetyczne mogłyby zostać rozwiązane w ciągu jednej nocy.

Choć na tak ogromną skalę rzeczywiście jest to niemożliwe, to jednak nowy produkt firmy Uncharted Play pozwala sprawić, że dziecko może stać się źródłem odnawialnej energii. I nie, nie mówimy tu o umieszczeniu latorośli w gigantycznej chomiczej karuzeli.

PULSE to opracowana przez firmę Uncharted Play skakanka, która magazynuje energię kinetyczną generowaną podczas skoków dzieci i następnie konwertuje ją do postaci użytecznej energii elektrycznej – zasada działania jest podobna do dynama. Według producenta 15 minut zabawy wystarczy, by wygenerować wystarczającą ilość energii potrzebnej do zasilenia małej elektroniki, jak latarki, telefony komórkowe czy tablety.

Jak można się było domyślić – za taką skakankę sporo trzeba zapłacić. Cena PULSE wynosi bowiem 129 dolarów za sztukę. 

PS. To nie pierwsza próba wykorzystania dzieci do generowania energii elektrycznej. Polecamy też lekturę jednego z wcześniejszych newsów: Dzieci generują energię elektryczną biegając po korytarzach - eksperyment w brytyjskiej szkole.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  to jest wykorzystywanie dziecka!!!! :D
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   W koncu moje dziecko sie do czegos przyda :D
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Przecież to jest genialne, dlatego nikt wcześniej o tym nie pomyślał?
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Koszt jej zakupu nigdy się nie zwróci (licząc oszczędności w wydatkach na energię elektryczną). 400 PLN to ok. 800 kilowatogodzin. 15 minut do naładowania komórki? Powiedzmy że 2000 mAh, czyli 8000 mAh na godzinę. To jest równe ok 40 Wh. Czyli 800 kWh wytworzymy kręcąc skakanką przez 20 000 godzin. Załóżmy że mamy żelazną kondycję i skaczemy codziennie przez godzinkę. W takim wypadku koszt zakupu skakanki zwróci się po... 55 latach :) Dopiero wtedy wyjdziemy na zero i zaczniemy zarabiać :D Uważam że lepiej włożyć te 129 dolców na lokatę długoterminową i za te 55 lat wycofać. Zysk dużo większy i nie trzeba się tyle pocić.
     • avatar
      Logox
      1
      Prawda, że droga ta skakanka :D Ale ja nawet teraz lubię skakać ;)
      • avatar
       michal0120
       -1
       cena jak na skakankę duża
       • avatar
        Sakret
        0
        Na siłowniach by się sprawdziło ;>