Karty graficzne

Unikalna karta graficzna wystawiona na licytację. Poszła za grube pieniądze

przeczytasz w 1 min.

Karta EVGA GeForce RTX 4090 FTW3 nie trafiła do masowej produkcji, ale inżynieryjny egzemplarz został wystawiona na charytatywną licytację. Unikalna karta została sprzedana za naprawdę sporą sumkę.

Karty GeForce RTX 4090 chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Firma EVGA miała w planach wydanie swojej wersji takiej karty – chodzi o model EVGA GeForce RTX 4090 FTW3 (oficjalnie określany jako Next Gen Graphics), ale ostatecznie wycofała się z rynku, a sprzęt nigdy nie trafił do masowej produkcji. Po planach pozostały prototypy akceleratora. Jeden z nich wystawiono na aukcję charytatywną.

Karta EVGA GeForce RTX 4090 FTW3 sprzedana na licytacji

Producent wystawił na licytację działający prototyp karty graficznej EVGA GeForce RTX 4090 FTW3. I to mówimy o wyjątkowej licytacji, bo postanowiono, że dochód ze sprzedaży zostanie przekazany dla St. Jude Children's Research Hospital, czyli wiodącego na świecie szpitala zajmującego się nowotworami złośliwymi u dzieci, w szczególności ostrą białaczką.

EVGA GeForce RTX 4090 FTW3

EVGA GeForce RTX 4090 FTW3

EVGA GeForce RTX 4090 FTW3

EVGA GeForce RTX 4090 FTW3

Licytacja początkowo była prowadzona na platformie eBay, ale została przeniesiona na oficjalne forum producenta. Chętnych za zakup „cacka” było naprawdę sporo, jednak oferty kupna ograniczono tylko do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady. 

EVGA GeForce RTX 4090 FTW3 - licytacja

Walka o unikalną kartę była naprawdę zacięta. Prototyp Next Gen Graphics został wylicytowany przez użytkownika o nicku pentaxianhere za 12 400 dolarów (czyli za niemal 8-krotność wartości zwykłych kart GeForce RTX 4090!).

Inicjatywa producenta jak najbardziej zasługuje na uznanie. EVGA GeForce RTX 4090 FTW3 to rarytas dla komputerowych entuzjastów, a uzbierane pieniądze trafią na szczytny cel, jakim jest ratowanie dzieci. Oby więcej takich akcji!

Źródło: EVGA

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  6
  Jem zupę :)
  • avatar
   Kasuja Wpisy Automatem
   0
   szkoda że nvidia jest tak drętwą firmą, która powoduje że tacy producenci jak EVGA przestają produkować grafy nvidia.
   • avatar
    Chiczkok
    -7
    Prototyp akceleratora... Ciekawe czy w tej cenie pójdzie na tym Crysis czy po odpaleniu BSOD xD
    • avatar
     solau
     -11
     Smieszne ze ktos kupil rtx 3090 w tej cenie. To jest prototyp rtx 3090 . Pozdrawiam.