Gry

Unreal Engine 3 za darmo dla każdego

przeczytasz w 1 min.

Epic Games udostępnił darmową wersję swojego silnika – Unreal Engine 3. Zestaw odpowiednich narzędzi  (Unreal Development Kit), w skład którego wchodzą między innymi Unreal Editor, Unreal Content Browser, UnrealScript  można już pobrać ze strony producenta.

Jak donosi sewis Eurogamer opisywany pakiet UDK przeznaczony dla komputerów PC jest dostępny za darmo dla każdego zainteresowanego z jednym tylko zastrzeżeniem - ta wersja oprogramowania może służyć tylko celom edukacyjnym. Komercyjne tworzenie gier wymaga już uzyskania stosownej licencji.

"Jestem podekscytowany możliwościami jakie Unreal Development Kit otworzy dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę związaną z produkcją gier, a nie mają odpowiednich środków na zdobycie najlepszych, światowych technologii i narzędzi takich jak nasze” – powiedział Mark Rein, wiceprezydent firmy Epic. "UDK to Unreal Engine 3, który dotąd użyty został do stworzenia wielu różnych gier obejmujących szerokie spectrum gatunków, sporej ilości symulacji militarnych, filmów animowanych i innych, niezliczonych produkcji. Jedynym ograniczeniem dla użytkownicy tego oprogramowania jest tak naprawdę tylko ich wyobraźnia.”

Na koniec warto dodać, że Epic będzie nadal wspierać udostępnione oprogramowanie wydając co jakiś czas jego udoskonalone wersje. Ewentualne wsparcie UDK dla konsol obecnej generacji nie zostało jeszcze rozstrzygnięte.

Unreal Development Kit możecie pobrać ze strony www.udk.com

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  czy sie mylę czy na tym silniku powstaje lineage 3 ? :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nawet gdyby, to co z tego? CryEngine też niby jest wykorzystany w AIONie, ale w sposób jaki to robią woła o pomstę do Boga! Okroili go ze wszystkiego, co było możliwe, a i tak nie wyrabia, crashuje i laguje (szczególnie podczas zdobywania fortec).

   Dlatego też, nie liczyłbym na to, że uświadczysz choćby 1/3 w L3 NCShitu tego, co oferuje UE3.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chciałbym żeby quakelive zrobili na tym silniku.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     No to robimy mario 3d na UE3 :D.     Parabellum ma UE3 i PhysX xD, tyle ze na minimum mam 20fps +/- ^^.
     • avatar
      NomadDemon
      0
      dopoki nie ebdzie to dzialac pod linuxem to nawet dla celow edukacyjnych go nie tkne
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Muszę mieć gforce żeby to zainstalować ?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mam pytanie. Otóż właśnie ściągnąłem i uczę się na tym silniku tworzyć gry, ale może mi ktoś wytłumaczyć jak się robi podłoże i niebo, tak aby uzyskać światło? Zrobiłem spory kawałek mapy, ale nie mogę z niego zagrać bo nic nie widzę.