Gry

Uważaj graczu jak wymachujesz rękoma

Tomasz | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Tomasz
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Przewlekłe bóle, zmęczenie i inne negatywne skutki grania to nie jedyne szkody na jakie jesteśmy narażeni. Gracze mogą doznać także poważnych urazów, zwłaszcza jeśli korzystają z coraz popularniejszych gier interaktywnych.

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) na konferencji w San Francisco ujawniła wyniki badań dotyczące urazów, jakich możemy doznać podczas zabawy z grami wideo. Szczególną uwagę zwróciła na gry interaktywne, na przykład wykorzystujące Nintendo Wii.

  Warto przeczytać:
 

Podczas analizy danych o zgłoszeniach wypadków z lat 2004-2008, zauważono, że aktywna rozrywka sprzyja urazom ramion, nadgarstków oraz kostek, a także skaleczeniom i stłuczeniom. Z kolei bierne siedzenie przed komputerem może wywołać uszkodzenia szyi oraz oczu. Ofiar tradycyjnych gier było sześciokrotnie więcej, ale to najpewniej wynika z przeważającej popularności pecetów i tradycyjnych konsol.

Wypadki nie oszczędzają nikogo - wśród ofiar znalazły się osoby w wieku od 1 miesiąca do 86 lat, a także osoby postronne, które same nie brały udziału w rozgrywce. Ryzyko narażenia bliskich na uszczerbek na zdrowiu jest wyraźnie większe tam, gdzie gracze wykonują dynamiczne ruchy. Mężczyźni ulegają wypadkom z powodu gier nieznacznie częściej (53 procent), niż kobiety (47 procent).
 


Na szczęście dla graczy badania dowodzą, że skala zjawiska jest marginalna. W ciągu pięciu lat zgłoszono tylko 696 wypadków (w tym 92 związane z grami interaktywnymi), będących rezultatem nieostrożnej zabawy, co raczej nie odstraszy miłośników komputerowej rozrywki. Tym niemniej lekarze dmuchają na zimne i zalecają, aby rodzice towarzyszyli swym pociechom podczas korzystania z interaktywnych platform. Prawdopodobnie nie tak wyobrażali sobie wspólną rozrywkę twórcy platformy Kinect, reklamowanej jako atrakcja dla całej rodziny.
 

 

Czy aktywna rozrywka faktycznie może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

 

Źródło: Science daily, MSN.com

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kuniomaster1993
  Tego spaślaka mogliście sobie darować :P
 • avatar
  Stork
  Czy nie równy krawężnik faktycznie może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie?
  Gderanie..
 • avatar
  Spirit
  Nie wierzę w to.

  Najpierw przeszkadza to, że przy komputerze nie ma ruchu itd. Teraz już jest afera, że można sobie zrobić krzywdę machając łapami.
  Jakby zaczęli tworzyć takie chore raporty na temat wychodzenia z domu to okazałoby się, że najlepiej zbudować schron przeciwatomowy, własną elektrownię, fabrykę jedzenia i picia i tak sobie czekać do końca życia. Oczywiście o wyłożeniu wszystkiego poduchami i instalacji pasów bezpieczeństwa nie można zapomnieć.
 • avatar
  Konto usunięte
  Sprawa jest banalna - wszystko w nadmiarze szkodzi. Granie na siedząco lub stojąco też ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  amerykanscy naukowcy odkryli ze zamiast zajmowac sie rzeczami waznymi trwonia pieniadze i czas na pierdoly.
 • avatar
  Dragon
  I już widzę że 1 miesięczne dziecko ma jakiś uraz od grania, ha!