Bezpieczeństwo

Uważaj! Twoje hasła z Firefox można wykraść

przeczytasz w 1 min.

Nowe e-zagrożenie nazwane przez BitDefender Trojan.PWS.ChromeInject.A jest ściągane do systemu przez inne aplikacje typu malware, umieszczane w katalogu z wtyczkami dla przeglądarki Mozilla Firefox i rozpoczyna działanie za każdym razem, gdy Firefox jest uruchamiany.

Dalsza analiza wykazała, że szkodliwa aplikacja filtruje dane przesyłane przez użytkownika do ponad 100 internetowych witryn bankowych. Niektóre z tych witryn to: bankofamerica.com, chase.com, halifax-online.co.uk, wachovia.com, paypal.com i e-gold.com. Informacje dotyczące szczegółów logowania wysyłane przez użytkowników zakażonych przez Trojan.PWS.ChromeInject.A komputerów są wysyłane na adresy stron internetowych wyglądające mniej więcej w ten sposób: [removed]eex.ru. Zarówno domena, jak i serwer zarządzający znajdują się w Rosji, co może wskazywać na źródło pochodzenia tego e-zagrożenia.

Użytkownikom zaleca się aktualizowanie ich rozwiązań bezpieczeństwa danych, w celu ochrony przed tego typu zagrożeniami.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ci Rosjani hehe...
  • avatar
   teneo
   0
   Coż, firefox jest wart tyle samo co IE. Jedyny powód, dla którego ludzie przesiadają się na firefoxa jest podobne menu do IE. Reszta to ser szwajcarski. Mam na pececie firefoxa i operę, lecz używam tylko opery. Jest około rok z przodu przed firefoxem i jest zdecydowanie najbezpieczniejszą przeglądarką.
   • avatar
    qkizzo
    0
    'aktualizacja rozwiazan bezpieczenstwa danych czyli co? skoro to wina przegladarki? apdejtowac liska? nei ma nowszego poza beta 3.1 Przezucenie sie spowrotem na opere?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     E tam chlopaki firefiox to byl bedzie i jest badziew ja juz od ponad 2 lat uzywam Opery i nigdy z nia nie mialem problemu :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ano ja tez uzywam Opery i sobie bardzo chwale
      • avatar
       Fiona
       0
       Jak wyżej Opera :)
       • avatar
        PawqoV8
        0
        Moze i opera jest lepsza ale jak zrobili trojana na fire foxa to zrobia i na Opere. A zaczeli od firefoxa bo jest wiecej uzytkownikow =]
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         No też racja a na Opere się nie przesiądę bo jest wolna i niestabilna a hasla niech sobie kradną wisi mi to!! Najważniejsze mam na KeePassie.

         P.S. A jeżeli ktoś jest w tyle to Opera i to dłużej niż rok bo nie ma wtyczek i raczej prędko nie będzie Google już to zrozumiało a Opera Team nie!!!
         • avatar
          teneo
          0
          Google nie jest żadnym argumentem, gdyż ich przeglądarka to narzędzie do zbierania informacji o użytkownikach, czyli największa dziura w systemie. Firefox potrzbuje wtyczek, bo bez wtyczek to "golizna"
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           ff 3 to DNO!!, polowa stron nie chodzi jak powinna, uruchamia sie 2 razy dluzej od IE i 3 razy dluzej od chroma... wyglada jak idz stad i nie wracaj.. i jeszcze ma dziury :-], ja rozumiem ze jak bylo IE6 i FF2 to FF mogl byc uznawany za lepszy, ale teraz... sorry ale chlopaki sie uwstecznili.. a IE7 jest naprawde ql, nie to co 6..
           • avatar
            0
            FireFox 3.1 będzie miał już możliwość zabezpieczenia haseł dodatkowym, specjalnym hasłem (z opcją wprowadzania go za każdym razem, aby dostać się do innych haseł). Niewygodne, ale bezpieczne.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Cholera, wystraszyl mnie ten topic. Az uruchomilem Avasta i juz wylapalo trojana. :/