Oprogramowanie

VISTA odporna na malware

przeczytasz w 0 min.

Jak podaje Symantec, najnowszy system Microsoftu jest niezwykle skuteczny jeżeli chodzi o blokowanie oprogramowania typu malware. W kilkunastostronicowym opracowaniu na temat systemu operacyjnego, spece z Symanteca informują, że nowy system jest w stanie zablokować każde obecne oprogramowanie typu malware, które zostanie użyte przeciwko Viscie. Rootkity na poziomie kernela po prostu nie zostaną zainstalowane bez zgody użytkownika, który musi ją wyrazić poprzez wielokrotne zaakceptowanie instalacji.

Równocześnie ostrzegli, że system nie jest całkowicie bezpieczny i hakerzy nie ustaną nad opracowywaniem metod ominięcia tych zabezpieczeń. Dokument mówi, że Vista nie jest bezpiecznym system, ale zdecydowanie bardziej bezpiecznym niż jej pierwsze wcielenia.


Co powinno być zawstydzające dla MS, Symantec odkrył, że niewielki procent podstawowych składników Visty nie został skompilowany w zgodzie ze wszystkimi dostępnymi technologiami bezpieczeństwa. Można w nim także przeczytać, że tylko 64 bitowa wersja oprogramowania jest w stanie zabezpieczyć integralność kernela. Streszczenie raportu można przeczytać na łamach PC Magazine

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!