Oprogramowanie

VISTA zmniejsza wydajność użytkownika

przeczytasz w 0 min.

Znowu coś na temat VISTY, wybaczcie, ale to chyba jeden z najważniejszych tematów w tym półroczu, więc przyjdzie nam serwować przynajmniej jednego newsa dziennie dotyczącego, tego jakże \'lubianego\' już OS\'a.
Pewna firma konsultingowa odkryła, że Vista obniża wydajność użytkową, mimo że wyposażona została w wiele miłych dla oka interfejsów. Pfeiffer Consulting przeprowadziła badania w oparciu o niezależnie przeprowadzoną serię testów mających na celu sprawdzenie jak Vista wpływa na wydajność użytkowników. Benchmarki są autorskim pomysłem firmy i nie są uznawane przez wszystkich. Bazują one na takich pojęciach jak \'zaobserwowane różnice w wydajności\' i \'doświadczenie użytkownika w środowisku systemu operacyjnego, aplikacji i urządzeń cyfrowych\'.

\"Precyzja myszy\" zmniejszyła się w Viscie do poziomu niższego niż w przypadku Mac OSX i jest teraz nieco gorsza niż miało to miejsce w Windowsie XP. Raport Pfeiffera zwany \'User Interface Friction\' zawiera takie obserwacje jak na przykład to, że opóźnienie w wyświetlaniu menu i podmenu negatywnie wpływa na pracę w systemie. Funkcje Vista/Aero takie jak otwieranie folderów, kasowanie elementów powodują, że Vista/Aero jest o 16 procent wolniejsze od Windowsa XP.

Pfeiffer Consulting proponuje poważnie zastanowić się nad ewentualną przesiadką na Windows Vista, szczególnie jeśli chcą ją przeprowadzić mniej kreatywni użytkownicy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!