Przeglądarki WWW

Vivaldi 1.4 - nowe funkcje i lepsza stabilność

przeczytasz w 1 min.

Przeglądarka Vivaldi jest dynamicznie rozwijana. Jakie nowości zostały wprowadzone wraz z wersją 1.4?

Vivaldi jest obecnie jedną z najprężniej rozwijanych przeglądarek internetowych. Właśnie udostępniona została jej najświeższa wersja – 1.4. Co nowego?

Vivaldi 1.4 to przede wszystkim nowy silnik – Chromium 53. Umożliwia on szybsze ładowanie stron internetowych i gwarantuje większe bezpieczeństwo w sieci, a w dodatku jest mniej zasobożerny.

Nowa wersja przeglądarki to także dodatkowe funkcje. Najciekawszą jest harmonogram zmiany motywów – dzięki niemu schemat kolorystyczny może dostosowywać się do obecnej pory dnia. Wygląda to następująco:

Kolejna nowość to funkcja szybkiego przywracania przypadkowo zamkniętej karty. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć środkowym przyciskiem myszy na ikonę kosza. Warto dodać, że rozwiązanie to zostało zaproponowane przez polską społeczność Vivaldi.

Aktualizacja wprowadza również szereg mniejszych zmian i poprawek. Dzięki nim przeglądarka Vivaldi ma być jeszcze bardziej stabilna i niezawodna. Niezmienne pozostaje przywiązanie do szerokich możliwości personalizacji oraz elastycznej funkcjonalności.

Pobierz Vivaldi 1.4
Pobierz Vivaldi 1.4

Źródło: Vivaldi

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  2
  nowy silnik – Chromium 53. Umożliwia on szybsze ładowanie stron internetowych

  Na Neostradzie 10mbit nic nie pomoże
  • avatar
   darioz
   -1
   Zostaję prze Firefoskie!!!
   • avatar
    jarkko
    0
    "Kolejna nowość to funkcja szybkiego przywracania przypadkowo zamkniętej karty."

    Chrome i Firefox ma to od dawna.
    • avatar
     pablo11
     0
     Używając vivaldi pamiętajcie żeby odznaczyć wysyłanie wszystki danych o przeglądanych stronach do google- opcja w ustawieniach.
     • avatar
      0qwer0
      0
      Ja w Vivaldim zmieniłem położenie zakładek i teraz mam na bocznej krawędzi (po prawej) wbrew pozorom fajna sprawa bo na górze kilka zakładek i nie widziałem ich opisu. Z boku widać dłuższy opis i mieści się ich więcej.
      Trzeba się przyzwyczaić ale wygoda.