Smartfony

Już nie kupisz takiego smartfona. Znany producent opuszcza polski rynek

przeczytasz w 2 min.

Pojawiające się w kuluarach doniesienia bardzo szybko zastępuje oficjalny komunikat. vivo zdecydowało się zrezygnować z działalności na polskim rynku.

vivo opuszcza Polskę. Nowych smartfonów nie będzie

Chociaż marka vivo ma na karku długoletnie doświadczenie w branży, w kontekście Polski jest (a w zasadzie była) nowym graczem. Smartfony vivo weszły na nasz rynek pod koniec 2020 r., w związku z czym jak najbardziej zasadne są komentarze, iż na dobre nie zdążyły zagrzać tu miejsca. W oficjalnym komunikacie firma vivo potwierdziła wstrzymanie działalności w Polsce.

Ciągła analiza rynku i dobór odpowiedniej strategii biznesowej w porozumieniu z lokalnymi przedstawicielami jest dla marki vivo kluczowe. Z przykrością informujemy, że autoryzowany dystrybutor marki w Polsce zdecydował się wstrzymać działalność.

Na kłopoty vivo warto spojrzeć szerzej

Może wydawać się to zaskakujące, ponieważ coraz częściej w odpowiedzi na pytanie o polecany chiński telefon padały sugestie dotyczące vivo. Dodatkowo zaczęły pojawiać się u nas także ciekawsze modele z wyższej półki, które tak jak np. vivo X90 Pro okazywały się bardzo udane. Z innych powodów niż technikalia nie znajdowały jednak na tyle szerokiego grona odbiorców aby właściciele marki chcieli kontynuować przygodę nad Wisłą.

Część obserwatorów przypomina, że vivo należy do spółki BBK Electronics. Skupia ona pod sobą także marki Oppo, OnePlus i realme, w ostatnim czasie borykając się z różnymi problemami w wielu krajach europejskich. Ostatnio najgłośniej było o potencjalnej rezygnacji z oferowania Oppo i OnePlus na zachodzie naszego kontynentu. Póki co taki scenariusz ziścił się w Niemczech.

Co z posiadaczami smartfonów vivo?

Najbardziej zaniepokojone mogą być teraz osoby, które w ostatnim czasie zdecydowały się na zakup jednego ze smartfonów vivo. Na szczęście z tego samego komunikatu dowiadujemy się, że vivo ma zamiar dotrzymać wszystkich wcześniejszych deklaracji związanych nie tylko ze wsparciem gwarancyjnym, ale również z aktualizacjami oprogramowania.

Mimo to, nasi klienci mogą wciąż polegać na solidnych produktach vivo, na kompleksowej obsłudze klienta oraz niezakłóconych aktualizacjach oprogramowania

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Halavin
  4
  Szkoda. Vivo robi naprawdę dobre telefony oraz słuchawki. Poza tym zmniejszenie się konkurencji na rynku nigdy nie jest dobre (przynajmniej dla konsumentów).
  • avatar
   levusek1992
   0
   Fajne smartphony, jednak nie konkurowały cenowo. Chińczyk musiałby być tańszy, żebym go wziął
   • avatar
    M.Patrol
    0
    Wszyscy od nas uciekaja a my jako kraj nigdzie nie inwestujemy a sami tez nic juz nie produkujemy , upada polski biznes, upada polski przedsiebiorca, upada edukacja i sluzba zdrowia!
    • avatar
     Jedrek_LCD
     -2
     Kup se pan fiuczeraśny szajsofonik i być spuszczony z wiosennym lodem do morza...
     Dobry produkt nie ma lroblemów, lroblemy się zaczynają jak przychodzi do serwisowania tego w pokątnych pseudo autoryzowanych serwisikach po kosztach. Wywali ekran, poleci chińska tandetna bateria i rozdupcy przy tym ekran i powygina ramkę... Już takoe cyrki były z Hujewejem czy jak to się pisze. Naczytałem się wypocin z czatów z sereisem... Takiego podejścia to nawet handlarz na bazarku nie miał jak ta firma do swoich klientów z flagowcami!!! Generalnie i tak klient zawinił, mimo że to bateria zrobiła banana ze szrotfona.
     • avatar
      DeathBiden
      -7
      Прошло 364 дня с тех пор, как вы стали участником нашего автоматического
      Биткойн
      платформа для майнинга.
      Вы не заходили в свою учетную запись в течение года, но это было
      принося доход все время, в результате чего баланс составляет 25 745 долларов США.
      Ваш аккаунт может быть заблокирован в течение 24 часов. Избегать
      потеряете свои средства, пожалуйста, снимите их как можно скорее.

      https://m-bitpro.pw/