Oprogramowanie

VLC doczekał się wersji pierwszej - po 8 latach!

przeczytasz w 1 min.

Ceniony zarówno przez media jak użytkowników odtwarzacz multimedialny VLC dobił do wersji 1.0.0. Pierwsza edycja VLC trafiła na rynek ponad 8 lat temu!

VLC uważany jest za odtwarzacz, który radzi sobie nawet z niezbyt znanymi formatami plików. Nie inaczej jest i tym razem - doczekaliśmy się obsługi kilku nowych kodeków High-Definition.

Spośród wielu interesujących nowości warto wspomnieć, że VLC obsługuje od teraz AES3, Dolby Digital Plus, True HD/MLP oraz Blu-ray Linear PCM. Innymi słowy: nawet niszowi użytkownicy będą zadowoleni.


VLC 1.0.0 już dostępny! (Fot. Producent)

Z nowości należy też wymienić możliwość odtwarzania klatka-po-klatce, lepsze nagrywanie na żywo i lepszą animację podczas odtwarzania materiałów strumieniowanych.

Dodano także obsługę strumieniowanych wideo z Apple AirTunes, jak również udostępniono możliwość konfiguracji paska narzędziowego według własnych potrzeb.

Program dostępny jest na wszystkie platformy, włącznie z Windows 7, Mac OS X oraz Linux.

Zespół VideoLAN twierdzi też, że nowa wersja jest wolna od wielu mniejszych błędów, co oznacza, że edycja 1.0.0 jest jeszcze bardziej stabilna.

Każdy z was może pobrać VLC 1.0.0 na stronie twórców. 

Źródło: Inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Baleryon
  0
  Panie Grzegorzu, ponawiam prośbę o niekalkowanie amerykanizmów. Oni piszą off-the-shelf, up-the-kilt, self-made, ale my piszemy "5 w 1", klatka po klatce.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bardzo fajny programik ;) zawsze i wszędzie ze mną na "flaszce"
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To obsługuje prawie wszystko i tak ma być
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     a ja mam małe pytanie czy ten oto odtwarzacz wspiera przyspieszenie sprzętowe dekodowania filmów m.in. HD x264 nie tylko H.264 ?