Konsole do gier

Podobno Sony planuje nową wersję PlayStation 5

przeczytasz w 1 min.

W pierwszej chwili może brzmieć to dla jednych śmiesznie, a dla innych irytująco. Producent szuka jednak najlepszego rozwiązania na wyjście z niekorzystnej sytuacji.

Sony szykuje PlayStation 5 z nowym procesorem?

Nawet Sony nie kryje się już z tym, że niedobory PlayStation 5 szybko się nie skończą. Wedle doniesień DigiTimes, producent jest obecnie w trakcie planowania nowej wersji konsoli. Dlaczego tak szybko? Nie są to oczywiście informacje oficjalne, nie można też mówić, że szczególnie precyzyjne.

Główną zmianą, przynajmniej tak wydaje się na ten moment, ma być procesor (nadal od AMD) wykonany w 6nm procesie technologicznym. Nie upatrujcie tu jednak drogi do radykalnej korekty wydajności sprzętu. Wiele wskazuje na to, że Sony ma zupełnie inny cel.

Raczej nie będzie nowej nazwy

PlayStation 5 Silm, a może PlayStation 5 Pro? Trudno na podstawie tak szczątkowych doniesień o jakiekolwiek daleko idące wnioski. Wydaje się jednak, że nie chodzi o kolejny model konsoli. Zmiana procesora miałaby pomóc przede wszystkim w obniżeniu kosztów produkcji oraz w zwiększeniu liczby dostarczanych na rynek egzemplarzy. Poza tym nie wspomina się o innych modyfikacjach.

Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, który potwierdzał ostatnio czarny scenariusz dla wielu graczy (kłopoty z dostępnością konsoli mają potrwać jeszcze rok) zasugerował podobny obrót spraw. Jak stwierdził, jednym z rozwiązań trudnej sytuacji mogłaby być „zmiana projektu” konsoli.

Wedle DigiTimes, produkcja nowego procesora oraz zmodyfikowanej konsoli może ruszyć w połowie przyszłego roku.

Źródło: gamingbolt

Warto zobaczyć również:

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xasterx
  22
  No w końcu ,nawet jak by to była plotka ,życzę wszystkim Januszom biznesu zastania ze starym modelem konsoli schowanych po magazynach
  • avatar
   Silver
   10
   Bzdura. Pojawi się po prostu nowa rewizja konsoli PS5 podobnie jak to miało miejsce w przeszłości.
   • avatar
    Sander Cohen
    3
    Naturalna kolej rzeczy. Ot co.
    • avatar
     KENJI512
     1
     Kogoś to dziwi? Oni jak wydają konsolę to już wiedzą, że zaraz wersja Pro będzie.
     • avatar
      OBoloG
      0
      Mnie się wydaje że będzie to wersja w której na kilku rzeczach się zaoszczędzi i ta pierwsza będzie lepsza. W PS4 np na początku było łącze optyczne dźwięku a później je usunęli.
      • avatar
       Larry83
       -1
       niech zaplanują wersję dostępną w sklepach i w normalnej cenie:)
       • avatar
        Barel80
        -6
        Przecież i tak już na wszystkim oszczędzają. Kabel do pada na jakieś półtora metra...
        • avatar
         owatanka
         0
         Produkcja w 7nm oraz 6nm wymaga identycznych narzedzi do produkcji masek oraz identycznych materialow, 6nm pozwala na ciasniejsze upakowanie tranzystorow dzieki czemu z pojedynczego wafla krzemowego mozna wyciac o 15% wiecej procesorow to tyle jesli chodzi o pytanie po co sony to robi.
         • avatar
          RaphaelStarkPL
          0
          co tym razem wykroją? :D
          Oby nie było jak z PS3
          • avatar
           rob 25
           0
           Firma najzwyczajniej w świecie chce zarabiać ,a aby mogła to robić to musi mieć towar na sprzedaż. Zmienią pewnie kilka detali aby tylko dało się złożyć pudełeczko i dawaj robić biznes. Życzę im jak najlepiej, niech będzie więcej konsol bo to co jest z rynkiem PC to jest granda.