Smartfony

W San Francisco skradziono ponad 300 iPhone'ów X

przeczytasz w 1 min.

Dobrze zaplanowana akcja poskutkowała łupem o wartości ponad 370 000 dolarów.

Zgodnie z przypuszczeniami, iPhone X to w ostatnich tygodniach gorący temat. Bardzo wysoka cena nie zniechęca zainteresowanych jego zakupem. Okazuje się, że smartfon stał się łakomym kąskiem dla złodziei, którzy gotowi są do przygotowania akcji zakrojonej na większą skalę.

Potwierdzenie nadeszło z San Francisco, gdzie skradziono ponad 300 iPhone'ów X. Wszystko działo się bardzo szybko. Z relacji przekazywanej przez CNET wynika, iż złodzieje zabrali smartfony z ciężarówki firmy kurierskiej UPS zaparkowanej przed miejscowym Apple Store, przerzucając je do białego Dodge'a, którym oddalili się z miejsca zdarzenia.

Policja potwierdza, iż opisywane zdarzenie miało miejsce w minioną środę przed południem (między 11:15 a 11:30) i było dość dobrze zaplanowane. Trójce sprawców udało się zabrać 313 iPhone'ów X o wartości ponad 370 000 dolarów.

iPhone X

Oczywiście smartfony były dokładnie skatalogowane, Apple przekazało policji dokładną listę z opisami i numerami seryjnymi. Poza tym służby mundurowe dysponują zdjęciem, które podczas dokonywania kradzieży wykonał ochroniarz galerii handlowej.

Póki co sprawców nie złapano. Apple uspokaja klientów twierdząc, ze jest w stanie dostarczyć nową partię urządzeń i tym samym zrealizować złożone zamówienia.

Źródło: cnet, reuters

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vegasnight9
  6
  Kradzież smartfonów w dzisiejszych czasach mija się z celem. Namierzą złodzieja / pasera bez trudu
  • avatar
   DzikiWariat
   3
   Nic z tym nie zrobią, identyfikacja przy pierwszym zalogowaniu do appstore'a, namierzenie klienta i skąd kupił.
   • avatar
    Zwis88
    -1
    Niedługo na allegro... XD
    • avatar
     wiktorn86
     -2
     Jeżeli łupów nie da się odsprzedać to jak można mówić o wartości? Wartość wyznacza suma jaką kupujący jest skłonny zapłacić sprzedającemu. Kto i ile zapłaci za skradziony telefon? Tak samo to nie może być wartość strat. Bo tej nie liczy się od ceny ofertowej a ceny wytworzenia.
     • avatar
      maaaad
      -2
      Stlasne... To jest Benchmark czy Pudelek?
      • avatar
       Sander Cohen
       0
       Beda aukcje z odroczona data wysylki i atrakcyjna cena. Po czym, po sprzedazy nikt nikogo nie zlapie bo sprzedawca sie rozplynie a towar trafi do kupujacego, ktorego to dopiero policja namierzy bo to kupujacy telefon aktywuje. Najpierw tylko dla niepoznaki nabija sobie komentarzy jakims tanim szajsem. Za $370000 juz wykaza sie przedsiebiorczoscia.
       • avatar
        rasiaknorris1
        0
        Wrzuca szybko do serwisu Apple ten wymieni na nowe a oni sprzedadzą :) lub ponprostu sprzedadzą do ruskich bo tam na zablokowane iPhone mają patenty. Btw na 100% kurier działał z nimi.
        • avatar
         Ruter19
         0
         iPhony krawdzione strach kupować