Internet

Wartość polskiego rynku gier online wciąż rośnie

przeczytasz w 1 min.

Polacy kochają gry PC i online. Według badań przeprowadzonych przez Euromonitor International, stanowią one 80% polskiego rynku gier. Jest to zdecydowanie więcej niż w Europie Zachodniej, gdzie popularne są ciągle konsole. Powodem tego jest dostępność: 2/3 polskich gospodarstw domowych wyposażonych jest w komputer, a gry na PC są o wiele tańsze od konsolowych. Ponadto od samego początku spory udział w krajowym rynku mają gry online.

„Obserwujemy coraz większe zainteresowanie polskich internautów grami przeglądarkowymi, takimi jak np. Menelgame.pl, co z pewnością przełoży się na udziały w rynku” ­ mówi Anna Lewandowska, country manager w Menelgame.

W grę przeglądarkową może grać każdy, kto posiada komputer ze stałym łączem do Internetu.
„W Polsce coraz więcej użytkowników ma dostęp do szybkiego stałego łącza. Jest to ogromny potencjał do zagospodarowania” - mówi Marius Follert z firmy Farbflut GmbH, jeden z twórców Menelgame.

Zadaniem gracza jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu. Drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać sprzedając puszki, grając na instrumentach lub żebrząc.

Gra ma również wyraźny charakter portalu społecznościowego, co sprawia, że użytkownicy mogą się lepiej komunikować. Możliwe jest nie tylko stworzenie własnego profilu, ale także łączenie się graczy w zespoły, dzięki czemu gra staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

W zeszłym tygodniu ruszyła francuska wersja Pennergame, w tym tygodniu wystartuje hiszpańska. Nowe wersje są dopasowane do tamtejszych realiów, zarówno jeśli chodzi o treść, jak i grafikę. Twórcy są pewni powtórzenia polskiego sukcesu.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  fajny plakat!
  a gra też niezła, chociaż grałem w nią może 5 minut :)
  • avatar
   romisz
   0
   hehe gram w tą gierkę:P
   ale ktoś miał łeb żeby na coś takiego wpaść, ogólnie gierka powala fabułą xD
   • avatar
    szawel
    0
    Szkoda tylko, że czasem są takie błędy w pisowni, których powstydziłby się sześciolatek ;)
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     Też gram w menela, ale tylko z nudów, bo żeby ta gra mnie fascynowała to nie powiem tego :D
     • avatar
      19arek93
      0
      Nie gram w takie gry. Ale dla grafika należą się mocne brawa za plakat. ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ja tam wolę gry które kiedyś się kończą. MMO jest strasznym marnotrawstwem cennego czasu. No chyba że ktoś na tym zarabia. Jak pójdziecie do pracy to zrozumiecie o co mi chodzi :)