Aplikacje mobilne

WhatsApp ogranicza kompatybilność, ale pewnie nic Cię to nie obchodzi

przeczytasz w 1 min.

Przy omawianiu zalet komunikatora WhatsApp najczęściej przewija się temat jego funkcjonalności. Istotny może być też fakt, iż cechuje się on bardzo szeroką kompatybilnością. Właśnie jest ona ograniczana, ale niewiele osób powinno to odczuć.

WhatsApp ogranicza kompatybilność ze starszymi systemami

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że już od dziś, 31 grudnia 2019 roku WhatsApp nie wspiera systemu Windows Phone. Od 1 lutego 2020 roku podobny los spotka systemy Android 2.3.7 oraz iOS 8 (i oczywiście wszystkie starsze wersje).

Na urządzeniach z wymienionym oprogramowaniem, po podanych datach aplikacja WhatsApp może przestać działać w dowolnym momencie, początkowo być może pojawią się problemy z wybranymi funkcjami. Już teraz nie można tworzyć za ich pośrednictwem nowych kont. Producent zaleca przesiadkę na sprzęt z nowszym oprogramowaniem.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych i najlepszych darmowych komunikatorów internetowych. Wydaje się jednak, że niewiele osób odczuje wprowadzane zmiany, ponieważ wymienione oprogramowanie napędza naprawdę wiekowe smartfony i tablety. Rynkowe udziały są tu naprawdę marginalne.

Na jakich smartfonach działa WhatsApp?

Na stronie komunikatora można znaleźć krótką listę prezentującą zalecane oprogramowanie, z którego korzystać powinni zainteresowani pobraniem aplikacji WhatsApp.

 • Android w wersji 4.0.3 lub nowszej
 • iOS w wersji 9 lub nowszej
 • wybrane telefony z KaiOS 2.5.1+ (np. JioPhone i JioPhone 2)

W 2020 roku WhatsApp powinien doczekać się nowych funkcji

Z nieoficjalnych doniesień dowiadujemy się natomiast, jakie nowości mogą zostać wprowadzone do komunikatora w przyszłym roku.

Spodziewany jest między innymi ciemny motyw, który pojawił się już w Messengerze. Poza tym wprowadzone zostaną najprawdopodobniej znikające wiadomości (już pojawiają się w testowych wersjach aplikacji) oraz opcja korzystania z tego samego konta WhatsApp na więcej niż jednym urządzeniu. Być może użytkownicy doczekają się też funkcji przeglądarki, przesyłane linki można by otwierać bez wychodzenia z aplikacji.

Źródło: whatsapp

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  5
  Kolejna odnoga tego Raka jakim jest facebook.
  • avatar
   exodusxxl
   0
   Whatsapp coraz bardziej zaczyna przypominać nie dopracowaną aplikacje, niż poprawny komunikator....Żeby popisać ze znajomymi musisz kupić nowy telefon a i tak mimo większej pamięci, rdzeni i nowszego oprogramowania, Whatsapp będzie działał gorzej niż 5 lat temu....Normalnie
   niedowiary co wyprawiają ludzie i firmy..... Zdanie "nowsze, oznacza lepsze" osiąga powoli nowe znaczenie "nowsze to nie zawsze lepsze ale konieczne" paranoja.....